رئیس مجلس بر شنیدن حرف مردم و مسئولان قوه مجریه قبل از هر تصمیمی تاکید کرد و گفت: مجلس به دنبال گره گشایی از کار تولیدکنندگان، صنعتگران و مدیران اجرایی است.

به گزارش مشرق ، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با کاظم خاوازی وزیر کشاورزی ، جعفر سرقینی سرپرست وزارت صمت، نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس و جمعی از تولیدکنندگان حوزه دام و طیور (چهارشنبه۲۶ شهریور) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست با بیان اینکه صحبت های مطروحه در جلسه حاکی از کمبود امکانات در کشور نیست، گفت: از آنجا که بودجه نهاده های دامی، دارو و دیگر کالاهای ضروری رقم زیادی نیست اما همین مقدار هم محقق نمی شود که نشان می دهد مشکلاتی در بدنه مدیریتی وجود دارد.
وی مهمترین چالش موجود در کشور را مدیریتی عنوان کرد و گفت: با نگاه کلان به موضوعات، مشکلی به چشم نمی آید اما به محض ورود به بدنه مسائل متوجه می شویم چرخه های امور به درستی نمی چرخند، در واقع باید گفت: مشکلات ساختاری و اساسی در نظام اداری، تولیدی و حتی سیاست گذاری ها کشور وجود دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما مدیران نباید خوش باور باشیم مثلا اگر قانونی را مصوب کرده، آیین نامه اجرایی آن را نوشته و بخشنامه آن را ارسال می کنیم لزوما به معنای اجرای قانون نیست چراکه ماهیت قانون تا رسیدن به مرحله اجرا به کل تغییر می کند لذا باید گفت؛ فرآیندهای کاری دچار مشکل است.
قالیباف به راه حل های عبور از این مشکلات اشاره کرد و افزود: بهترین راه حل این است که مجلس و دولت در کار مردم دخالت نکنند، درواقع اجازه دهیم مردم کار خودشان را انجام دهند و ما فقط نقش حاکمیتی خود را در جامعه پیاده سازی کنیم نه آنکه بخواهیم علاوه بر اعمال نقش حاکمیتی، در تصدی گری آن ها نیز دخالت کنیم.
رئیس مجلس، تولیدکنندگان، کارگران، صنعتگران و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار