علی دهکری: مطالعه و تحقیق به بازیگر اعتماد به نفس می‌دهد

لوگوی انتخاب انتخاب . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۸:۵۱
علی دهکردی معتقد است، تحقیقی که نتیجه اش اشراف کامل یک بازیگر بر نقش می شود می تواند اعتماد به نفس او برای ایفای شخصیتی که به وی سپرده شده است را در مقابل دوربین بالاتر ببرد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی دهکردی معتقد است، تحقیقی که نتیجه اش اشراف کامل یک بازیگر بر نقش می شود می تواند اعتماد به نفس او برای ایفای شخصیتی که به وی سپرده شده است را در مقابل دوربین بالاتر ببرد.
 به نقل از روابط عمومی چهارمین دوره جایزه پژوهش سینمایی، علی دهکردی بازیگر سینما و تلویزیون درباره لزوم تحقیق و مطالعه یک بازیگر برای ایفای نقش در یک اثر گفت: از آنجایی که خودم متعلق به نسلی از بازیگران هستم که از دریچه تحصیلات آکادمیک و دانشگاه وارد حرفه بازیگری شدند و این موضوع همیشه باعث خوشحالی من بوده است، مطالعه و تحقیق در زمینه بازیگری را بسیار بااهمیت می دانم.
وی ادامه داد: ما تربیت شده ذهنیتی هستیم که اساتیدمان به ما آموزش دادند و ما را موظف می کردند که بدون تحقیق، مطالعه و پژوهش هیچ کاری انجام ندهیم. یادم می آید برخی اساتید به ما می گفتند حتی زمانی که کار ندارید و نمی خواهید بازی کنید در فضاهای عمومی رفت و آمد کنید، مردم را تماشا کنید تا از جزئیات ارتباط افراد مختلف با هم آشنا شوید. این موارد باعث شد تا ما حتی اگر بخواهیم ساده ترین و کوتاه ترین نقش را هم بازی کنیم درباره همه جزئیات آن فکر و مطالعه کنیم.
دهکردی ادامه داد: اگر قرار باشد من نقش یک معلم را بازی کنم شاید در ظاهر امر این طور به نظر برسد که احتیاجی برای تحقیق درباره آن نقش نیست اما من خودم را موظف می دانم تا علاوه بر مطالعه، به آرشیو ذهنی و تمام پارامترهایی که از شخصیت یک معلم در ذهنم شکل گرفته رجوع کنم، آنها را آنالیز کنم و ویژگی ها را با نقشی که قرار است جلوی دوربین ببرم مطابقت دهم.
بازیگر فیلم «از کرخه تا راین» در بخش دیگری از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار