باید از فرصت تحریم برای تقویت و رونق تولید ملی استفاده شود

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری اوقاف گیلان که در این اداره کل برگزار شد با اشاره به اینکه سازمان اوقاف با نام وقف عجین است، اظهار کرد: تعریف وقف با عبارت «حبس مال و تسبیل المنفعه» سبب شده که سنت حسنه وقف الزاماتی داشته باشد.
وی با تأکید بر اینکه یکی از مهم ترین رسالت های سازمان اوقاف این بوده که از نیت واقفان تخطی نشود، افزود: عوائد موقوفه باید طبق نیت واقف هزینه شود.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه حفظ سنت حسنه وقف یکی دیگر از الزامات وقف است، گفت: این امر یکی از اولویت های سازمان اوقاف بوده و بر همین اساس در حال حاضر تملک اعیانی متوقف شده است.
حجت الاسلام خاموشی با بیان اینکه باید نوع نگاه نسبت به موقوفات تغییر کند، بیان کرد: وجود این نگاه که چون ملکی موقوفی است باید ارزان تر نسبت به سایر موارد اجاره داده شود قابل قبول نبوده و باید تغییر کند.
وی در ادامه بر حفظ منافع وقف و آبادانی تک تک موقوفات تأکید کرد و افزود: باید در حوزه اقتصادی جهت دار کار کنیم چرا که اقتصاد دانش بنیان ما را از تحریم بیرون می آورد.
رئیس سازمان اوقاف با اشاره به ظرفیت های فراوان اعم از زمین و امکان سرمایه گذاری و همکاری برای شرکت های دانش بنیان در سازمان اوقاف، تصریح کرد: سازمان اوقاف تنها نباید در زمینه درآمد زایی تلاش کند بلکه باید در حوزه اشتغال، تولید و افزایش درآمد سرانه نیز ورود جدی تر داشته باشد.
وی با بیان اینکه باید از فرصت تحریم برای تقویت تولید و افزایش سرانه درآمد مردم استفاده شود، افزود: سازمان اوقاف با توجه به ظرفیت های خود می تواند نقش مهمی در تحقق شعار سال یعنی ...

سرخط اخبار