واشنگتن باز هم دیوان کیفری بین المللی را تهدید کرد

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۸
وزیر امور خارجه آمریکا: واشنگتن، افرادی را که در ارتباط با مناقشات مسلحانه در جهان ضد نظامیان آمریکایی شرکت کنند، از صدور روادید آمریکا محروم خواهد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما ، به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ وزیر امور خارجه آمریکا تهدید کرد واشنگتن، افرادی را که در تحقیقات احتمالی دیوان کیفری بین المللی در ارتباط با مناقشات مسلحانه در جهان بر ضد نظامیان آمریکایی شرکت کنند، از صدور روادید آمریکا محروم خواهد کرد.
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد واشنگتن اولین رشته، تدابیر تنبیهی را ضد دیوان کیفری بین المللی به اجرا گذاشته و همه افراد دخیل در تحقیقات احتمالی ضد نظامیان آمریکایی در جنگ افغانستان یا دیگر کشورها را از اعطای روادید آمریکا محروم می کند.
مایک پمپئو تصریح کرد "من امروز اعلام می کنم دولت آمریکا سیاست محدودکننده ای را در زمینه صدور روادید برای افرادی که به طور مستقیم در تحقیقات دیوان کیفری بین المللی ضد نظامیان آمریکایی دخیل هستند، به اجرا می گذارد."
پمپئو در عین حال از اعلام این که چه کسانی یا چه تعداد مشمول این تدابیر تنبیهی آمریکا واقع شده اند، خودداری کرد. اوایل نوامبر سال دو هزار و هفده، فاتو بن سودا دادستان دیوان کیفری بین المللی اعلام کرده بود از قضات این نهاد خواهد خواست اجاز ...

[ مشاهده متن کامل واشنگتن باز هم دیوان کیفری بین المللی را تهدید کرد واحد مرکزی خبر ]