مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: بارش برف و باران در بیشتر جاده های این استان موجب لغزندگی جاده ها شده است.

ابراهیم نصری پنجشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف در شهرستان های قوچان و تربت حیدریه و جاده های بجستان - فردوس، کاشمر - ریوش، زاوه - ژرف، رشتخوار - تربت حیدریه و محدوده سه راهی جنگل، سبزوار - اسفراین و گردنه بید برغمد، مشهد - کلات و گردنه گوجگی و درگز - قوچان موجب لغزندگی این جاده ها شده است.
وی ادامه داد: ریزش باران در شهرستان های فیروزه، بجستان، گناباد، مه ولات، رشتخوار، تربت جام، کاشمر، باخرز، فریمان، تایباد و جاده سبزوار- بردسکن و آزادراه مشهد - باغچه موجب لغزندگی جاده های این مناطق شده است.
وی گفت: بر اساس اعلام راهداران و گزارش دوربین های نظارت تصویری، مه گرفتگی در گردنه گوجگی جاده مشهد - کلات و گردنه تیوان جاده درگز - قوچان، دید افقی در این جاده های کوهستانی را کاهش داده است.
خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که ۶ هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آن راه روستایی است.
این استان علاوه بر ۵۱ گردنه به طول ۵۴۵ کیلومتر در جاده های بین شهری، ۱۷۲ گردنه به طول ۵۷۴ کیلومتر در جاده های روستایی و ۱۳۶ محل کولاک و مه گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر دارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار