امام جمعه رفسنجان با تأکید بر حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای گفت: نظامی که پایه هایش بر دوش مردم باشد امیدوار به بقاء و ادامه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، حجت الاسلام اصغر عسکری امروز در خطبه های نماز جمعه رفسنجان اظهار داشت: ملت مسلمان و متدین و حق گرای ایران در بهمن 57 به پیروزی رسیدند، ماه بهمن جنود الهی بر جنود شیطانی غلبه کردند و ایام الله های متعددی در این ماه به قوع پیوست.
امام جمعه رفسنجان بیان داشت: رهبر انقلاب در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته مطالب کلیدی و محوری باز کردند بنده معتقدم فرمایشات رهبر انقلاب و امام راحل نیازمند تفسیر است همان گونه که قرآن و نهج البلاغه نیاز به تفسیر دارند.
وی تصریح کرد: امروز اقتدار لازمه بقاء در نظام جهانی است اگر یک ملت و حاکمیت بخواهد بماند باید قدرت داشته باشد اگر قدرت نداشته باشد زیر پا له می شود انسان ها و مغزهایش را می دزدند و بر نوامیسش مسلط می شوند با نگاهی به شرق و غرب می بینیم سال های سال آمریکایی ها سلطه دارند.
عسکری ادامه داد: اصل اقتدار، فرهنگی است استقلال فرهنگی در نظام قانونمند الهی جایگاه والایی دارد که قرآن می فرماید کلماتی که مشرکان و یهودیان به کار می برند شما به کار نبرید.
وی خاطرنشان کرد: سلطه فرهنگی و نفوذ آرام آرام وارد می شود نفوذ مانند هجوم نیست بلکه بدون اینکه متوجه شویم می بینیم الفاظ، فرهنگ، گفتمان و زندگی ها تغییر کرد و دشمن بر فرهنگ مان پیروز شد. اول باید جلوی نفوذ فرهنگی دشمن گرفته شود و سپس به دنبال اقتداری که درون گرا باشد، برویم.
امام جمعه رفسنجان افزود: بعضی در کشور می خواهند اقتدار را با وابستگی به قدرت های بزرگ ایجاد کنند و با زد وبندهای سیاسی بیرون اقتدار ایجاد کنند که این معنا در نظام قانونمند الهی پذیرفته نیست.
وی ابراز داشت: سال ها مبارزه کردند ما را در مسئله ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار