مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از حاکم شدن هوای بسیار سرد در استان طی امشب و صبح فردا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سیاوش محمدی شامگاه امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی، امشب و صبح فردا یخبندان و هوای بسیار سرد در استان حاکم خواهد شد به طوری که دمای هوا در مناطق مرکزی و جنوبی استان ۱۰ تا ۱۵ درجه سلسیوس زیر صفر هم افت خواهد داشت.
وی افزود: طی امروز آسمان استان ابری و مه آلود توأم با هوای سرد بود و تنها در برخی از مناطق کوهستانی بارش خفیف و پراکنده برف را شاهد بودیم.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شرایط جوی در سطح استان پایدار بوده و به دلیل حاکمیت کم فشار سطح زمین در منطقه، آسمان غالب مناطق استان صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد پیش بینی می شود و دمای هوا نیز در اواسط روز چند درجه ای افزایش می یابد؛ همچنین در روز پنجشنبه وزش بادهای جنوبی- غربی پدیده غالب بوده و در اغلب مناطق استان سرعت وزش باد تند تا شدید انتظار می رود.
وی تشریح کرد: در روز جمعه با شمالی شدن جریانات جوی و نفوذ هوای سرد از عرض های شمالی، آسمان استان ابری و مه آلود شده و ضمن کاهش محسوس دمای هوا بارش برف و باران در مناطق مرکزی و جنوبی استان را فرا می گیرد.
محمدی گفت: سامانه بارشی ظهر شنبه هفته آینده از استان خارج می شود اما روزهای شنبه و یکشنبه هفته آتی هوا بسیار سرد خواهد بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار