وزیر بهداشت: واردات واکسن کرونا برای گروههای در معرض خطر است

لوگوی ایرنا ایرنا . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۲۶
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در کنار ساخت واکسن کرونا، واردات واکسن برای گروه های در معرض خطر را در دستور داریم که یکی از مهمترین این گروه ها جانبازان با ریسک بالای بیماری و والدین شهدا هستند.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، سعید نمکی روز چهارشنبه در افتتاحیه همایش سراسری مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، افزود: شیعیان نگاه ویژه ای به شهدا دارند. البته عالم گیری نام شهید برای همه اندیشه ها است و ماندگاری و جاودانگی شهدا بر جان تمام انسان ها تأثیر می گذارد.
وی ادامه داد: خدمتگزاری به خانواده های شهدا در واقع خدمتگزاری اولیا و انبیای الهی است. خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران عبادت است، زیرا تا زمانی که دعای یک مادر شهید و جانباز هست این کشور سرافراز خواهد بود و نگهداری از این گنجینه های بزرگ ایثار، افتخار بسیار بزرگی است.
وزیر بهداشت بیان کرد: شهدا در اوج آگاهی جان خود را فدای آینده کشور می کنند و این اتفاق چه در دفاع مقدس، دفاع از حرم و دفاع از سلامت مردم با یک مفهوم رخ می دهد. ما امروز داغدار شهدای سلامت هستیم، شهدایی که در اوج سختی پا در عرصه نجات سلامتی مردم گذاشتند.
نمکی ادامه داد: جنگ با ویروس کرونا برای ما بسیار متفاوت از بقیه کشورها بود، زیرا دشمنان ما با اعمال تحریم ها بدترین شرایط را رقم زده بودند و برای جابجایی و ورود ساده ترین اقلام پزشکی، دارویی و ماسک به مشکل بر می خوردیم. ما تا زمانی که بر اصول خود پافشاری می کنیم با مفهوم شهادت همراه هستیم و ایثارگری و شهادت همواره در کشورمان جریان دارد.
وی اظهار کرد: چیزی که باعث شد کشور بتواند با وجود همه سختی ها و محدودیت ها عملکرد خوبی داشته باشد، وفاق ملی شکل گرفته حول شخصیت مقام معظم رهبری بود و برخلاف بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا حتی یک بیمار هم پشت درهای بیمارستان معطل نشد و کسی به دلیل مشکل مالی از خدمات پزشکی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار