خوشبختانه زنجیره ساخت دستگاه های تولید ماسک در انواع مختلف در داخل کشور به همت شرکت های دانش بنیان تکمیل شد. این خبری که سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به تازگی اعلام کرده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ ساخت دستگاه های تولید فیلترهای نانویی چند سالی بود در کشور به تولید انبوه رسیده  بود و اکنون ستاری اظهار کرده است که «روزانه 400 هزار فیلتر نانویی برای ماسک های بیمارستانی N95 تولید می کنیم.» از قرار معلوم، این تعداد فیلتر نانونی توسط یک شرکت ایرانی به نام «شرکت فناوران نانو مقیاس» انجام شده است و قابل توجه آن که، به زودی این ظرفیت چند برابر می شود .
ایران جز معدود تولیدکنندگان دستگاه های تولید اینگونه فیلترها است و دلیل آن فناوری و دانش بالای نانوتکنولوژی در ایران است. در این روزهایی که کشور عزیزمان همچون سایر کشورها، نیاز مبرم و حیاتی به ماسک های پزشکی و نانویی دارد، رییس بنیاد ملی نخبگان خبر مهم دیگری را اعلام کرده است: «خوشبختانه در این مدت کم تنها در عرض زمانی حدود 10 روز، ساخت نخستین دستگاه های تولید ماسک در انواع مختلف توسط 2 شرکت دانش بنیان داخلی نیز به پایان رسید و این شرکت ها در حال تولید انبوه دستگاه های تولید ماسک در داخل کشور هستند.»
این دو شرکت ایرانی، «بهیارصنعت سپاهان» و «رادیس صنعت ارتاویل» نام دارند.  خط تولید شرکت دانش بنیان رادیس صنعت هوشمان ارتاویل در آخرین روز تابستان سال 98 همزمان با هفته دولت و با حضور معاونت علمی فناوری رییس جمهوری، به بهره برداری رسیده است.
نکته مهم این است که این دو شرکت، آمادگی صادرات این دستگاه ها را به خارج از کشور پس از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار