اراک - ایرنا - رئیس اتحادیه خوارو بار و لبنیات اراک گفت: تمهیدات اجرایی به منظور رفع کمبود روغن خوراکی جامد و مایع در بازار اراک اندیشیده شده و تا آخر هفته جاری با تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی، گره از این مشکل گشوده می شود.

«حسین عباسی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کمبود مواد اولیه برای تولید و بسته بندی روغن خوراکی در واحدهای اراک عامل اساسی اختلال در بازار عرضه این محصول خوراکی در بازار است و این معضل به دلیل برخی مسایل در گمرک به وجود آمده است.
وی اظهار داشت: با هماهنگی اعمال شده مواد اولیه تولید و بسته بندی روغن از گمرک بارگیری شده و تا آخر هفته مشکل کمبود روغن دربازار حل خواهد شد.
رئیس اتحادیه خوارو بار و لبنیات اراک گفت: برخی واحدهای تولیدی روغن خوراکی نیز به علت نبود مواد اولیه تعطیل شده اند که با تامین مواد اولیه بازگشت به تولید در این واحدها آغاز خواهد شد.
عباسی افزود: بازار سیاه و افزایش قیمت روغن خوراکی که یک هفته اخیر در بازار برای این ماده خوراکی پرمصرف رخ داده به زودی با تامین مواد اولیه و نظارت اصولی در اراک شکسته می شود.
وی اظهار داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت برای این مهم برنامه ریزی دارد و همه تلاش ب کار گرفته می شود تا از ایجاد تورم و کمبود مجدد روغن خوراکی برای مصرف کنندگان کاسته شود.
۲ هزار و ۶۰۰ واحد صنفی خوارو بار و لبنیات در کلانشهر اراک فعال است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار