42 هزار مترمکعب به ظرفیت روزانه شبکه آب اهواز افزوده شد/۷۰ درصد مشکل آب آشامیدنی شرق اهواز حل می شود

تابناک جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۹
استاندار خوزستان گفت: امسال در طول یک ماه هفت فیلتر را که ۴۲ هزار مترمکعب در شبانه روز می تواند به ظرفیت تصفیه خانه اضافه کند، وارد مدار شد.

روز پنجشنبه 20 تیرماه در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار خوزستان، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استانداری، سرپرست توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، سرپرست شرکت آبفا و جمعی از مسؤولان استانی آئین نصب ۷ دستگاه فیلتر تحت فشار تصفیه خانه شماره ۱ آب اهواز برگزار شد.
غلامرضا شریعتی در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران گفت: در شرق و جنوب اهواز مشکل تامین آب داریم و علت این مساله این است که تصفیه خانه ها در شمال شهر اهواز واقع هستند و مناطقی مانند صادقیه، مهدیس، اسلام آباد، و شرق اهواز مشکل فشار پایین آب دارند.
استاندار خوزستان توضیح داد: ۱۷ سال پیش مخازنی در منبع آب ساخته شد که به علت اینکه خط انتقال آن از وسط شهر باید عبور داده می شد امکان اتصال ظرفیت این مخزن ها به شبکه نبود و این مخزن ها بدون استفاده مانده بود.
شریعتی افزود: خوشبختانه در سال ۹۶ و ۹۷ خط انتقال این مخازن اجرا شد و کار سنگین و سختی توسط آب و برق خوزستان و آبفا اهواز انجام شد تا این خط انتقال وصل شود و امکان نصب فیلترهای با حجم ۵ هزار متر مکعب فراهم شد و سال گذشته تا حدودی مشکل حل شد.
استاندار خوزستان ادامه داد: امسال نیز کار جهادی ارزشمندی انجام شد و در طول یک ماه توانستند هفت فیلتر را که ۴۲ هزار متر مکعب در شبانه روز می تواند به ظرفیت تصفیه خانه اضافه کند را در مدار آورند.
شریعتی ابراز امیدواری کرد: انتظار داریم با این کار مشکل شرق اهواز تا حد زیادی تا حدود ۷۰ درصد حل شود و مردم شرق اهواز و مناطقی مانند سپیدار، باهنر، مهدیس که از بابت افت فشار شبکه آب گلایه مندی به حقی داشتند حد زیادی از جریان آب پایدار و ...

سرخط اخبار