المیادین: سرنگونی پهپاد ناشناس در ایران قدرت دفاعی این کشور را نشان می دهد

پارسینه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۷
المیادین گزارش داد سرنگونی پهپاد ناشناس از سوی پدافند هوایی ارتش ایران حامل پیامی چند بُعدی است و قدرت دفاعی این کشور را نشان می دهد. ا

ارتش ایران اعلام کرد یک پهپاد ناشناس را که به حریم هوایی خوزستان در جنوب این کشور تجاوز کرده بود، سرنگون کرد و کارشناسان توانستند لاشه پهپاد را پیدا کنند و نتیجه تحقیق ها به زودی اعلام می شود.
در همین حال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد تحریم های آمریکا عمل تحریک آمیزی است که باعث می شود تهران در رویارویی با آمریکا و هم پیمانان آن بیشتر پافشاری کند.
خبرنگار المیادین در تهران گزارش داد: سامانه های دفاعی ارتش ایران در هدف قرار دادن و منهدم کردن پهپاد ناشناس در جنوب غرب این کشور تردید نکردند. مسئولان ایران می گویند این پهپاد دشمن بود که حریم هوایی استان خوزستان را نقض کرد. اما پهپاد به مراکز مهم نرسید. اینکه این پهپاد به چه کشوری تعلق داشت و چرا وارد حریم هوایی ایران شد اهمیتی ندارد زیرا تصمیم فرماندهان عالیرتبه برای حمله به هر شیء متعلق به دشمن که وارد مرز های ایران می شود، تصمیمی قطعی است. سرنگونی جدیدترین پهپاد آمریکایی که چند ماه پیش اتفاق افتاد، بهترین گواه آن است.
«حسین کنعانی مقدم» کارشناس مسائل سیاسی در ایران گفت: «این قدرت دفاعی نشان می دهد نیرو های مسلح ایران کنترل مرز های زمینی، هوایی و دریایی را در دست دارند و به هرگونه اقدام برای ماجراجویی یا جاسوسی، مستقیم پاسخ خواهند داد. در این زمینه هیچ گونه گذشت و تسامحی وجود ندارد.»
خبرنگار افزود ارتش ایران اعلام کرد این پهپاد با سامانه دفاعی ساخت ایران سرنگون شد و با پیدا شدن لاشه پهپاد، تحقیق ها درباره طرف مسئول آن ادامه دارد.
از سوی دیگر سپاه پاسداران معتقد است تحریم های اخیر آمریکا علیه ایران، عمل تحریک آمیزی است که تهران را در رویارویی با آمریکا و هم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار