وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین اقدامات برای واردات و خرید واکسن کرونا و همچنین واکسن تولید داخل را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، سعید نمکی در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در جهان گفت: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته در کشورهای مختلف جهان ۱۵ هزار و ۸۷۹ نفر به دلیل ابتلاء به کرونا جان خود را از دست دادند که بیشترین آمار فوتی ها مربوط به کشور آمریکا با ۴۰۴۵ نفر و پس از آن نیز انگلیس با ۱۳۳۱، برزیل با ۱۲۰۶ و آلمان با ۹۸۸ مورد بوده است. همچنین ایران ۹۱ مورد فوتی داشته که اگرچه نسبت به کشورهای دیگر، رقم کمی است اما باز هم مایه تأسف است.
وی ادامه داد: در استان های شمالی بخصوص مازندران بیش از ۱۱۰۰ مورد بستری داشته ایم و گرچه با همکاری همه دستگاه ها، این آمار به حداقل رسیده اما باز هم مقدار بالایی است. رقم فوتی ها در استان های شمالی غیرقابل قبول است و نگران خیز بیماری هستیم. در استان های گیلان و گلستان نیز نگران خیز بیماری هستیم و در استان های جنوبی شاهد مختصر افزایش آمار بوده ایم؛ این افزایش در استان هرمزگان مشاهده می شود که آن هم به دلیل افزایش سفرها بوده است. امیدواریم سفرهای بی رویه، کام مسافر و میزبان را تلخ نکند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص آخرین وضعیت واکسن کرونا نیز گفت: در ثبت واکسن در چهار منبع مهم جهان (اروپایی، چین و روسیه) و دو شرکت تولیدکننده در هندوستان اقدامات خوبی انجام شده که خوشبختانه کارها در حال اتمام است؛ علاوه بر اینکه سبد کواکس را نیز داریم و امیدواریم به زودی اولین محموله واکسن برای گروه های پرخطر وارد کشور شود.
نمکی در مورد واکسن های تولید داخل نیز گفت: واکسن انستیتو پاستور با دانش فنی کوبا به مراحل پایانی رسیده و همچنین یک مجموعه با بخش خصوصی و کمپانی آسیایی داریم و کارآزمایی بالینی بر روی واکسن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار