به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به مناسبت هفدهم ربیع الاول، سالروز میلاد مبارک نبی اسلام (ص) آیت الله علی اکبر کلانتری، عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: پیامبر اکرم (ص) به عنوان اشرف پیامبران و خاتم پیامبران، دارای کمالات و ویژگی های اخلاقی و رفتاری منحصر به فرد هستند. یعنی تمامی فضایل اخلاقی و همه زیبایی های رفتاری در ایشان جمع شده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با مهر افزود: پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «أدَّبَنِی رَبِّی فأحسَنَ تأدِیبی» یعنی من را پروردگارم تربیت کرد و خوب تربیت کرد و جای دیگر می فرمایند: «أَنَا أَدِیبُ اَللَّهِ وَ عَلِیٌّ أَدِیبِی» من پرورش یافته خدا هستم و علی (ع) پرورش یافته من. قرآن نیز درباره پیامبر (ص) می فرماید: «وَإِنَّکَ لَعَلَی خُلُقٍ عَظِیمٍ» ای پیامبر تو از اخلاق عظیم و رفتار بزرگی برخوردار هستی. به همین دلیل قرآن کریم همه ما و همه اقشار جامعه را فرمان داده به این که پیامبر اکرم (ص) را در زندگی خودمان الگو و اسوه قرار دهیم. در سوره احزاب می فرماید: «لَّقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ».
پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «أدَّبَنِی رَبِّی فأحسَنَ تأدِیبی» یعنی من را پروردگارم تربیت کرد و خوب تربیت کرد
آیت الله علی اکبر کلانتری گفت: پیامبر (ص) در پیمان بستن با کفار از دشمنان عهد های محکمی می گرفتند و اگر دشمنان نقض عهد می کردند با آن ها شدیداً مقابله می کردند.
از نقاط قوت تاریخ اسلام این است که سیره و شیوه و منش و رفتار پیامبر مکرم اسلام (ص) خیلی دقیق ثبت و ضبط شده و درباره سیره پیامبر (ص) کتاب های بسیار خوبی نوشته شده و هم در منابع شیعه و هم اهل سنت کتاب های معتبر و قابل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار