بجنورد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: بر اساس مجوز دانشگاه علوم پزشکی و تاییدیه وزارت ورزش فعالیت ۳۰ رشته ورزشی در شهرستان های مانه و سملقان، اسفراین، شیروان و گرمه مجاز شناخته شد.

کوروش بهادری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورزشکاران این شهرستان ها که جزو شهرهای زرد از نظر شیوع کرونا در استان هستند می توانند با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در این رشته ها فعالیت داشته باشند.
وی افزود: در حوزه باشگاه ها نیز فقط در رشته آمادگی جسمانی آن هم با تعداد محدود امکان ورزش وجود دارد.
بهادری خاطرنشان کرد: این در حالی است که بازگشایی سالن های ورزشی در شهرستان های بجنورد، رازوجرگلان، جاجرم و فاروج تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
وی اظهار داشت: در صورتی که مدیران فضاهای ورزشی و باشگاه ها نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی کوتاهی کرده و تخلف داشته باشند در سریع ترین زمان نسبت به برخورد جدی و حتی پلمب اقدام خواهد شد.
معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی نیز در خصوص ضوابط بازگشایی مجدد باشگاه های ورزشی استان گفت: باتوجه به شیوع بالای بیماری کرونا در برخی شهرهای استان و قرمز بودن وضعیت این چهار شهرستان بازگشایی سالن های ورزشی در این شهرها ممنوع است.
محمد بروحی افزود: بر اساس پروتکل های ابلاغی علوم پزشکی استان فعالیت در سایر شهرها با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی علوم پزشکی استان در رشته های کم خطر اعلام شده بلامانع است.
وی با بیان اینکه دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی به تمامی شهرستان های مجاز ارسال شده است، اظهار داشت: تمام باشگاه داران و مسوولان اماکن ورزشی دولتی و خصوصی در شهرستان های مجاز باید اطلاعات خود را در سامانه خود اظهاری سلامت به نشانی salamat.gov.ir ثبت نام کنند.
بروحی افزود: پیرو ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فعالیت باشگاه های ورزشی رشته های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری