قلب شما موظف است به طور دائم پمپاژ زیادی انجام دهد تا خون و اکسیژن مورد نیاز اعضا و بافت ها را به سرتاسر بدن بفرستد.

به گزارش ایسنا، با این وجود گاهی اوقات قلب شما به دلایل مختلف آسیب دیده و ضعیف می شود و برای پمپ کردن همان مقدار خون به بدن شما باید بسیار سخت تر کار کند. به این عارضه "نارسایی قلبی" گفته می شود.
در افراد مبتلا به "نارسایی قلبی" سرانجام، قلب نمی تواند زیر فشار کار زیاد تاب آورده و مایعات شروع به برگشت به ریه ها و شکم فرد کرده و تنفس را دشوار می کند.
در ادامه پنج نکته که افراد مبتلا به "نارسایی قلبی" باید بدانند و آن ها را رعایت کنند از زبان یک پزشک متخصص قلب و عروق و به نقل از شبکه خبری "سی ان ان" آورده شده است:
۱) شما می توانید از نارسایی قلبی جلوگیری کنید
افراد بسیاری هستند که با خطر بالای ابتلا به نارسایی قلبی مواجه اند و تصور می کنند که نمی توانند کاری برای جلوگیری از آن انجام دهند و این اتفاق را نتیجه عادی پیری می دانند.
اما این تصور درست نیست. شما می توانید با مواردی مانند کاهش فشار خون، کاهش وزن در صورت داشتن اضافه وزن، ورزش بیشتر، کاهش مصرف سدیم، کاهش مصرف الکل و ترک سیگار خطر ابتلا به نارسایی قلبی را کاهش دهید. البته عوامل خطری مانند سابقه خانوادگی و نژادی وجود دارد که ما نمی توانیم آن ها را کنترل کنیم. با این حال قطعاً اقداماتی وجود دارند که افراد می توانند برای کاهش خطر ابتلا به نارسایی قلبی و حفظ سلامت خود انجام دهند.
۲) نارسایی قلبی به این معنی نیست که قلب واقعاََ ناکارآمد است
به طور معمول، بیماران به دلیل نام این بیماری که کاملاً گمراه کننده است، دچار سردرگمی می شوند . بسیاری از افراد مبتلا به نارسایی قلبی تصور می کنند که عملکرد قلب شان متوقف می شود. این در حالی است که در افراد مبتلا به نارسایی قلبی، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار