همدان- ایرنا- معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تصمیم داریم تا از ظرفیت نخبگان برای راه اندازی استارت آپ ها، ایجاد اشتعال و کسب و کار استفاده و مسیر توسعه کشور را هموار کنیم.

آریا الستی روز دوشنبه در آیین معارفه سرپرست بنیاد نخبگان همدان افزود: اصلی ترین انگیزه برای نگاه ویژه ما به نخبگان، در زمینه سازیِ توسعه و اثرگذاری آن ها برای کشور و ملت است.
وی عنوان کرد: تلاش داریم از هرکسی که می تواند برای تحول کشور و حرکت به سمت آرمان های انقلاب اسلامی، کمک کند، حمایتش داشته باشیم و موانع مسیر استعدادی آن ها را برداریم.
الستی بیان کرد: بنیاد ملی نخبگان در کشور ما مسیر میانبری است که نمونه آن در دیگر کشورها وجود ندارد.
وی ادامه داد: وظیفه بنیاد ملی نخبگان، کمک به سایر اجزا و دستگاه های وابسته به دولت است.
معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه اعتبارات بنیاد ملی نخبگان محدود است و به بهترین شکل استفاده می شود، عنوان کرد: وظیفه داریم تا از حوزه آموزش و پرورش نخبگان را شناسایی و با پذیرش و پرورش آن ها، استعدادها را در زمینه کمک به این مملکت شکوفا کنیم.
رئیس پیشین بنیاد نخبگان همدان نیز در این آیین گفت: سال گذشته ۵۰ هزار دانش آموز به منظور کشف استعدادهای برتر، در طرح شهاب به صورت مشترک با آموزش و پرورش و بنیاد نخبگان استان همکاری داشتند.
حسن ختن لو اظهار داشت: به منظور حفظ نخبگان و جلوگیری از مهاجرت آن ها به پایتخت، در بنیاد نخبگان همدان خدمات انگیزشی، برنامه ریزی شد.
وی با اشاره به اینکه از ظرفیت نخبگان برای حل مشکلات صنعت استان استفاده شده است، عنوان کرد: برای اجرای این طرح نخبگان استان از چندین کارخانه، نیروگاه و پتروشیمی همدان و استان های همجوار بازدید کردند.
ختن لو با اشاره به اینکه ساختمان جدید بنیاد نخبگان با ۵۰ درصد پیشرفت در حال ساخت است، بیان کرد: ۲ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این ...

سرخط اخبار