نماینده مردم مهاباد در مجلس، گفت: تا کنون در خصوص افزایش قیمت خرید تضمینی گندم تا ۲۰ آذرماه به کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اطلاعی داده نشده است.

جلال محمود زاده  عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص افزایش قیمت خرید تضمینی گندم، گفت: قیمت خرید تضمینی گندم اعلامی از سوی دولت پایین است و این موضوع باعث می شود کشت گندم در سطح کشور کاهش شدیدی پیدا کند و در فصل برداشت کشاورزان محصول مازاد را تحویل دولت نمی دهند.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قیمت 2 هزار و 200 تومان برای خرید تضمینی هر کیلو گرم گندم در مقایسه با کشورهای همسایه بسیار پایین است،ادامه داد: حداقل قیمت خرید تضمینی گندم و پیشنهادی از سوی کمیسیون کشاورزی مجلس به دولت بین 2 هزار و 800 تا 3 هزار تومان بود که مورد تایید قرار نگرفت.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قیمت 2 هزار 200 تومانی خرید تضمینی گندم باعث کاهش سطح زیر کشت این محصول استراتژیک شده و کشاورزان اقدام به کشت محصولات جایگزین می کنند، عنوان کرد: این خطر وجود دارد تا همانند سال جاری حدود 3 میلیون تن گندم مازاد در اختیار کشاورزان باقی بماند و دولت برای تامین گندم و آرد مورد نیاز کشور از سایر کشورها با قیمت بسیار بالاتر از سایر کشورها تامین و وارد بکند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: اگر دولت در مدت زمان باقی مانده قیمت گندم را افزایش دهد در فصل برداشت می تواند میزان بیبشتری از گندم مازاد کشاورزان خریداری کند و نیاز به واردات این محصول استراتژیک را کاهش دهد.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان اعلام شده توسط رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار