وقت نیوز- مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: به همت اکیپ های راهداری و عوامل جاده ی این اداره بیش از چهار هزار کیلومتر از راه های استان برفروبی و نمک پاشی شد.

به گزارش وقت نیوز ،، اروج علی علیزاده روز دوشنبه افزود: در حال حاضر همه راه های اصلی استان به جز راه های 30 روستای صعب العبور در شهرستان های بستان آباد، چاراویماق ، سراب، هریس و هشترود باز است و تلاش برای بازگشایی راه های بسته شده ادامه دارد.
علیزاده اظهار کرد: در این ایام نیروهای راهداری به ۸۹ دستگاه خودرو که به عناوین مختلف در برف و کولاک گرفتار شده بودند، امداد رسانی کردند و امدادرسانی در بازگشایی راه ها برای انتقال ۲ بانوی باردار به مراکز درمانی در روستاهای سراب و کلیبر توسط اکیپ های راهداری انجام شده است.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تعداد ماشین آلات سبک و سنگین درگیر در عملیات راهداری زمستانی را ۳۷۶ دستگاه اعلام کرد و گفت: این دستگاه ها شامل بلدوزر، لودر، گریدر، کامیونبرف خور، نمک پاش، تراکتور و سایر دستگاه های سبک و سنگین است که برای طرح راهداری زمستانی تجهیز شده اند.
علیزاده ادامه داد: یک هزار و ۱۶۹ نفر از عوامل راهداری زمستانی درگیر در برف روبی بودند و اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان در اجرای وظایف ذاتی خود با همکاری ستاد مدیریت بحران ،پلیس راه، اورژانس و فوریت های پزشکی و هلال احمر با بسیج همه جانبه همکاران و به کارگیری کلیه امکانات و استقرار در مسیرهای حوزه استحفاظی و افزایش گشت های راهداری به ویژه درمحورهای پرتردد، خدمات رسانی کرده است.
وی اعلام کرد: مردم استان برای اطلاع از وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی با سامانه ۲۴ ساعته ۱۴۱ تماس بگیرند.
آذربایجان شرقی ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا دارد و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار