درباره پرسپولیس-سایپا؛ این برادری «تنی» نیست

آی اسپورت دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۲

آی اسپورت - در هفته ای که تراکتورسازی و سپاهان گاف دادند، پرسپولیس باید سایپا را می برد تا فاصله معقولی در صدر جدول ایجاد کند. این برد البته به دست آمد؛ هر چند به سختی و با جان به لب کردن هواداران. چند نکته از متن و حاشیه بازی بخوانید:
در این بازی بالاخره تکلیف رابطه پرسپولیسی ها و علی دایی روشن شد؛ رابطه یک برادری که هرگز «تنی» نبوده است. در طول سالیانی که دایی مربیگری می کند، معمولا هواداران پرسپولیس در تقابل های رودررو او را تشویق کرده اند اما شهریار توجهی به این موضوع نکرده و با رفتارهای حاشیه ای که گاهی تندتر از حد معمول هم می شد، حساسیت کاذب درست کرده است. این داستان در بازی رفت امسال پرسپولیس و سایپا به اوج رسید و دایی در فاصله یک هفته تا فینال لیگ قهرمانان آسیا کام هواداران پرسپولیس را تلخ کرد. همین موضوع باعث شد غروب شنبه شاهد اعتراض گسترده سرخ ها به دایی باشیم. او یک بار هم تشویق نشد و مردم به دفعات برای طعنه به سرمربی سایپا نام علی کریمی را صدا کردند. البته محمد آقا، برادر دایی بعد از بازی در مورد شعارهای اعتراضی گفته: «سکوها هر چه گفتند به خودشان و خانواده شان گفتند». چیز بدی نبود اخوی؛ گفتند «علی فقط کریمی» و از قضا کریمی را مثل اعضای خانواده شان هم دوست دارند!
با وجود رابطه شکرآب شده دایی و پرسپولیسی ها، سرخپوشان باید ممنون سرمربی پیشین خود باشند. سایپا که این اواخر تیم چغری نشان داده، ۷بازی پایانی اش را بدون شکست پشت سر گذاشت تا سرانجام به پرسپولیس رسید و مغلوب شد. آنچه این نکته را برای قرمزها حیاتی تر می کند این است که سایپا دور برگشت از دو رقیب مستقیم پرسپولیس در کورس قهرمانی امتیاز گرفت؛ آنها در هفته ...