اعتمادآنلاین| عاطفه محمودی - امکان گذاشتن آگهی اینجا آسان است. از زحمت آگهی چسباندن بر در و دیوار خبری نیست. کافی است یک درخواست آگهی در این سایت بگذارید. در این صورت «دیوار» به فاصله کوتاهی پیام تاییدی درباره آگهی برای شما می فرستد: «آگهی شما منتشر شد.»
یکی از سایت هایی که طی چند سال اخیر در میان مردم با استقبال روبه رو شده، «دیوار» است. بیراه نیست اگر بگوییم این سایت شرایط خرید و فروش را آسان و برخی مواقع زحمت خریدار و فروشنده را کم کرده است.
اما فعالیت های سایت دیوار حاشیه هایی نیز به همراه داشته، تا آنجا که پلیس نیز درخواست مسدودسازی این سایت را مطرح کرده است. کیوان نقره کار، کارشناس فناوری اطلاعات، در گفت و گو با اعتمادآنلاین وضعیت سایت دیوار و کسب وکارهای آنلاین را بررسی کرد.
نقره کار درباره سایت دیوار گفت: بررسی کار سایت دیوار از چند زاویه باید صورت گیرد. به نظر می آید این سایت توانسته بخشی از جامعه را به عنوان جایی که محل عرضه هرگونه کار یا خدمات است، اقناع کند. از سویی دست اندرکاران سایت دیوار نیز گویا از فعالیت خود راضی هستند، اما به نظر می رسد در سطح بالاتر مثل سطوح ناظر یا قانون گذار که باید به مشکلات ناشی از کسب وکارهای آنلاین رسیدگی کنند، از عملکرد این سایت راضی نیستند. در واقع به دلیل نبود قانون، چالشی برای آنها ایجاد شده است.
او در مورد قابل شناسایی نبودن کاربران «دیوار» توضیح داد: قابل شناسایی نبودن کاربران مزیت پلتفرم دیوار است چرا که بدون اینکه شخص اطلاعات خود را ارائه کند در آنجا خریدوفروش انجام می دهد.
این کارشناس فناوری اطلاعات ادامه داد: سایت دیوار را با یک دستفروش خیابانی مقایسه کنید. اگر از یک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار