چندی پیش سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو درباره وضعیت قیمتی خودروهای داخلی دربازار گفت که به دلیل افزایش تیراژ خودروسازان، قیمت ها تا آخر ماه شکسته می شود، اما گویا شرایط به نحوی دیگر پیش رفته است. موتمنی در جدیدترین اظهارت خود از کمبود خودرو در بازار می گوید و معتقد است اگر عرضه مناسب به بازار صورت بگیرد، قیمت ها کاهش می یابد.
سعید موتمنی درباره اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار اظهار داشت: در حال حاضر اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار به بیشترین حد خود رسیده است و اگر کارخانه ها عرضه خودرو به بازار را افزایش دهند، قیمت ها کاهش پیدا می کند. در شرایط فعلی کاهش قیمت ها به عرضه بیشتر خودرو به بازار بستگی دارد. البته گفته شد که در آذرماه تولید خودرو افزایش داشته و در نتیجه باید عرضه بیشتری نیز داشته باشیم.
وی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر پیش فروش ها آنقدر زیاد نیست و عرضه خودرو توسط خودروسازان به بازار نیز به خوبی صورت نمی گیرد و واردات خودرو هم ممنوع است. در نتیجه افرادی که صاحب خودرو هستند وقصد فروش دارند به صورت سلیقه ای قیمت گذاری می کنند. برخی نیز با قیمت ها بازی می کنند و بازار را بر هم می زنند. به عنوان مثال قیمت بالا بر روی خودرو می گذارند و زمانی که برای خرید با وی تماس گرفته می شود، اعلام می کند که خودرو همین الان به فروش رفته است.
موتمنی در ادامه درباره وضعیت خودروهای وارداتی گفت: خودروی وارداتی صفر در بازار کم شده و آن هایی که کف پارکینگ بودند تَه کشیده است. یک عده که خودروی روز سوار می شدند وقتی مدل ها بالا می رفت خودروها را به نمونه ها بهتر تبدیل می کردند و جنب و جوشی در بازار ایجاد می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار