دومین سوگواره موسیقایی عاشورا در برج میلاد برگزار می شود

شبستان چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۲
توسل از برگزاری دومین سوگواره موسیقایی عاشورا در این مجموعه خبر داد و گفت: در ادامه اجرای کنسرت های فاخر برج میلاد و بعد از اجرای موفق ارکستر فیلارمونیک شهر تهران، این بار برج میلاد میزبان سوگواره موسیقایی عاشورا با اجرای “حسام الدین سراج” است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی برج میلاد، «مجتبی توسل» با اعلام این خبر گفت: امسال برج میلاد به روال هر ساله ویژه برنامه هایی را برای ایام محرم و صفر در نظر گرفته است که اجرای این سوگواره موسیقایی از آن جمله است. 
مدیر عامل برج میلاد با اشاره به اجرای موفق ارکستر فیلارمونیک شهر تهران توسط برج میلاد، افزود: کنسرت «وداع» به خوانندگی حسام الدین سراج و رهبری ارکستر توسط سید محمد میرزمانی در قالب برنامه سوگواره عاشورایی ۵ تا ۷ مهرماه و بصورت رایگان برای علاقه مندان به این سبک از موسیقی در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.
وی تصریح کرد: در این سوگواره موسیقایی ۸ ترک با همراهی “حسام الدین سراج” خواننده مطرح کشورمان اجرا می شود و قطعاتی نیز بصورت دکلمه در بیان حماسه عاشورا توسط هنرمند مطرح کشورمان “وحید جلیلوند” اجرا خواهد شد.
توسل ادامه داد: این برنامه با حضور گسترده سفرای کشورهای عضو اکو اجرا می شود؛ چرا که قرار است این کنسرت به عنوان محصول فرهنگی فاخر و برای انتقال پیام عاشورا به خارج از مرزهای ایران با مشارکت موسسه فرهنگی اکو، در قالب دی وی دی هایی به زبان های اردو، روسی و ترکی صادر شود.
به گزارش روابط عمومی برج میلاد، این سوگواره شامل اجرای ۸ قطعه در قالب روایتی داستانی از حماسه عاشورا و رشادت های حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران باوفای ایشان با اشعاری از عمان سامانی است. 
علاقه مندان به حضور در برنامه می توانند پس از بازگشایی سامانه از طریق سایت تیوال بدون پرداخت هزینه جای خود را رزرو کنند.
پایان پیام/ 55

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار