سایه بیماری های واگیر بر سر سیل زدگان

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳
سایه بیماری های واگیر بر سر سیل زدگان
تهران- ایرنا- سیل آمد و رفت. حالا انبوهی از گل، آلودگی و بیماری های مختلف واگیردار پوستی، عفونی و گوارشی سیل زدگان را تهدید می کند. مانده اند با درد بی خانمانی و خطر بیماری هایی که احتمال بروز آنها هر روز بیشتر می شود.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، سیل خانه برانداز حالا که فروکش کرده، آن روی دیگر خود را نشان می دهد. رویی که نشان از بیماری، درد و رنج دارد. سیل به دلیل ویرانی هایی که به بار آورده، حیوانات خزنده را هم از خانه هایشان بیرون کشیده و هر آن سیل زدگان در معرض گزش آنها قرار دارند.
کمترین بیماری که ممکن است گریبان سیل زدگان را بگیرد، حشره زدگی ناشی از روان شدن فاضلاب در میان سیل و گل و لای باقیمانده است، بر این اساس نیاز است تا سیل زدگان را دریابیم و از بروز اتفاقی ناگوارتر از سیل و همه گیر شدن بیماری های واگیر ناشی از آلودگی های سیل جلوگیری کنیم.
یکی دیگر از فجایعی که سیل ها با خود به همراه می آورند، بیماری هایی است که معمولا جان انسان ها را به خطر می اندازد. زیرا معمولا انواع بیماری ها از طریق آبی که مانند رودخانه ای در شهر جریان یافته است، به راحتی منتقل می شوند و به همین شیوع بیماری ها در هنگام سیل بسیار بیشتر از سایر مواقع می کند.
* بیماری های روده ای ارمغان سیل
ایرج خسرونیا رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران در این زمینه به خبرنگار ایرنا می گوید: مشکلات سیل زدگان به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شوند، در هنگام وقوع سیل بیماری های روده ای به دلیل مصرف آب آلوده ممکن است در میان مردم مناطقی که سیل ایجاد شده است، شیوع فراوانی یابد.
وی می افزاید: وبا یکی از بیماری های خطرناک روده ای است که این بیماری سبب بروز اسهال شدید و کم آبی بدن شده و حتی می تواند موجب مرگ فرد شود.
خسرونیا، ادامه می دهد: تهوع، سردرد و دردهای شکمی از علایم بیمای وبا است؛ به همین دلیل باید آب های بسته بندی سالم آشامیدنی در اختیار سیل زدگان قرار گیرد تا آنها دچار ...

[ مشاهده متن کامل سایه بیماری های واگیر بر سر سیل زدگان ایرنا ]