مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای جلوگیری از افزایش قیمت ها طبق مصوبه تنظیم بازار کشور که هرگونه افزایش قیمت در کالا و خدمات را ممنوع کرده است؛ این اداره کل در ساختار وزارتخانه تمامی دستورالعمل ها و بخشنامه های مربوطه را به جلوگیری از افزایش قیمت ها به دقت کنترل می کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وزارت صمت، اکبر صادقی افزود: این رویه در همه بخش های وزارت صمت رصد می شود و ثبات قیمت ها در شرایط فعلی جزو اولویت ها است و قطع یقین وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مقابله با هر اقدامی که زمینه افزایش قیمت ها را فراهم کند، عزمی راسخ دارد.
صادقی اضافه کرد: اصلاح قیمت بنزین، اقدامی ضروری و مورد تائید مقامات ارشد کشور بوده است. ما به عنوان وزارت صمت، پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری و رویکرد کلان دولت، اجازه نمی دهیم این اصلاح، بهانه ای برای برخی فرصت طلبی ها در سطح بازار و ایجاد فشار به مردم بویژه اقشار آسیب پذیر شود.
وی تاکید کرد: با توجه به تدابیر اتخاذ شده در تامین حداکثری کالا در شبکه توزیع و همچنین اجرای طرح تشدید بازرسی از سوی سازمان حمایت، با هر اقدامی که زمینه افزایش قیمت ها را به بهانه موضوع بنزین، فرآهم کند برابر قانون برخورد می شود.
ناظر ارشد عملکرد واحدهای نظارتی و بازرسی وزارت صمت خاطرنشان کرد: اداره کل بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت صمت، رصد دقیق عملکرد زیرمجموعه های این وزارتخانه را بویژه در دو حوزه صنعت و بازرگانی در موضوع افزایش قیمت ها در دستور کار قرار داده است.
مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت گفت: تمامی بخشنامه ها، دستورالعمل ها و ابلاغیه هایی که شرایط را برای افزایش قیمت ها در بازار کالا و خدمات مهیا کنند، کاملا ممنوع و غیرقابل اجرا هستند.
صادقی در پایان تصریح کرد: بار روانی افزایش قیمت ها به سبب اصلاح قیمت بنزین، تا حد بسیاری در سطح بازار کنترل شده است و مواردی که به هر دلیل در بخش های مختلف موجب اخلال در این رویه می شوند مورد رصد قرار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار