هر روز فیلم شکنجه را برای خانواده شهید پخش می کردند/ عریان کردن بر روی صندلی سخت ترین شکنجه بود +عکس

مشرق نیوز چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱
هر روز که شهید را شکنجه می کردند، از طریق موبایل، به صورت آنلاین تصاویر شکنجه و داد و فریادهای شهید را برای مادر، همسر و فرزندان شهید پخش می کردند.

سرویس جهان مشرق - کمتر از چهل روز از شهادت مظلومانه عالم تاجیکستانی شهید سید قیام الدین غازی معروف به « ایشان قیام الدین» رهبر و موسس حزب نهضت اسلامی تاجیکستان می گذرد. اما کماکان سکوت محافل حقوق بشری در برابر این اقدام وحشیانه، بر ابعاد پشت پرده این اقدام می افزاید.
بیشتر بخوانید:
شهادت مظلومانه روحانی تاجیکستانی در زندان به وسیله داعش / چرا روحانیون شیعه با داعشی ها دریک بند بودند؟ +عکس
مشرق به مناسب نزدیک شدن به ایام چهلم شهید قیام الدین در گفتگو با یک منبع آگاه، بخشی از جزئیات شهادت آیت الله غازی را منتشر کرد.
این منبع آگاه درباره جزئیات شهادت شهید قیام الدین گفت: حدود یک سال و هفت ماه پیش آیت الله غازی، با اتهام ارتباط با نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی و ترویج مذهب شیعه و شورش در تاجیکستان، دستگیر شد و بدون تشکیل دادگاه علنی و بدون در نظر گرفتن حداقل انتظارات برای یک متهم امنیتی در زمینه داشتن یک وکیل، حکم ۲۵ سال زندان برای آیت الله غازی در نظر گرفتند. در این مدت که شهید غازی در زندان بودند، از لحظه دستگیری تا لحظه شهادت هم خودش و هم خانواده اش، تحت شدیدترین شکنجه ها بودند.
برای مثال هر روز که شهید را شکنجه می کردند، از طریق موبایل، به صورت آنلاین تصاویر شکنجه و داد و فریادهای شهید را برای مادر، همسر و فرزندان شهید پخش می کردند. تا شهید به اتهاماتی که بر علیه او مطرح می کنند شهادت بدهد و اعتراف کند. بعضی از تصاویر آنقدر دلخراش است که حتی نمی توان بیان کرد.
برای مثال یکی از شکنجه ها که در زندان های تاجیکستان مشهور است و میراث شوروی سابق محسوب می شود این است که، متهم را عریان کرده و بر روی ...

سرخط اخبار