بیکاری فارغ التحصیلان معضل جدی جامعه/ تولید نیازمند نیروی متخصص

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۰

به گزارش خبرنگار مهر ، علی اکبر کریمی عصر چهارشنبه در مراسم بزرگداشت سی امین سالگرد تأسیس دانشگاه صنعتی اراک اظهار داشت: ظرفیت های عظیمی در شهر اراک در حوزه صنعتی و دانش مرتبط با صنعت وجود دارد و قدمت هسته صنعتی این شهر به بیش از نیم قرن پیش می رسد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس افزود: قطعاً این ظرفیت های گسترده، نیازمند وجود بازوی پرتوان آموزشی است تا مسیر رشد و پیشرفت خود را طی کند و با توجه به پیشینه ای که در این زمینه داشته ایم، باید جلوتر از وضعیت کنونی حرکت کنیم.
وی بیان کرد: با توجه به این حجم نیاز در حوزه صنعتی، فنی و مهندسی در اراک، باید یک دانشگاه جامع صنعتی داشته باشیم و از ظرفیت دیگر دانشگاه های استان از جمله دانشگاه تفرش نیز در این راستا بهره گرفته شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس خاطر نشان ساخت: هم اکنون وجود فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در کشور به یک معضل تبدیل شده و در عین حال در عرصه تولید نیز نیازمند نیروی انسانی حرفه ای و کاردان هستیم که مشکلات جدی به سبب این وضعیت به وجود آمده است.
کریمی تصریح کرد: در بسیاری از حوزه های صنعت در کشور، استان مرکزی سرآمد است که از جمله آن می توان به صنعت آلومینیوم، صنعت ریلی، صنایع فلزی، نیروگاهی و پتروشیمی و… اشاره کرد و اگر بتوانیم یک دانشگاه صنعتی در استان داشته باشیم که بتواند هم از نظر تأمین نیروی انسانی متخصص و هم از نظر پژوهش و تحقیق، این واحدهای صنعتی را حمایت کند، اقدامات بسیار مطلوب و اثرگذاری در این زمینه می توان انجام داد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس ادامه داد: دانشگاه صنعتی اراک به عنوان یک ذخیره و سرمایه ارزشمند علمی ...

سرخط اخبار