آخرین وضعیت ادغام بانک ها از زبان همتی

مشرق نیوز چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴
رئیس کل بانک مرکزی گفت: در کوتاه مدت نمی توانیم اصلاح نظام بانکی را انجام دهیم.

به گزارش مشرق، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی صبح امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در مورد آخرین اقدامات انجام شده برای نظام بانکی با توجه به ضرب العجل صورت گرفته،گفت: ضرب العجل خاصی تعیین نشده است بالاخره اصلاح نظام بانکی مسئله بسیار مهمی است.
وی ادامه داد: همیشه گفتم در کوتاه مدت نمی توانیم آن را انجام دهیم مشکلاتی که سیستم بانکی ما دارد مثل ناترازی بانک ها،دارایی ها معوقات اموال و مطالبات از دولت و مردم همه مسائلی است که به تدریج حل می شود و ما هم بر اساس مصوبات که قبل از شورای عالی هماهنگی اقتصادی گرفته ایم اقداماتی شروع کردیم در زمینه موسساتی که مقداری ناترازی داشتند.
همتی گفت: به تدریج اقداماتی را انجام می دهیم فکر می کنم اصلاح نظام بانکی زمان طولانی می برد؛ مهم این است که حرکت ما به سمت اصلاح باشد. این موضوع را شروع کردیم و انشاالله با کمک بقیه اعضای محترم دولت و مجلس بتوانیم مسائل را پیش ببریم.
رئیس کل بانک مرکزی در مورد اقدامات این بانک برای جلوگیری از ایجاد مشکلات جدید در موسسات مالی ، تصریح کرد: ما اجازه نمی دهیم دیگر موسسات غیر مجاز باشند برخی از موسسات مجاز بودند اما تراز هستند آنها را هم تحت مدیریت گرفتیم و بعضی از آنها را با ابزارهایی که در اختیار داریم کنترل می کنیم تا مشکلات افزایش پیدا نکند و کاهش پیدا کند.
وی بیان داشت: یکی از دلایلی که می بینید در بازار از ثبات نسبی فراهم شده است و برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده ایم و برای کالاهای وارداتی تعیین شده است و صادر کنندگان به ترتیب ارزها را برمی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار