روز گذشته وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای از دستگیری جمشید شارمهد، «سرکرده ی گروهک تروریستی تندر» خبر داد. در این بیانیه آمده بود شارمهد که «از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می کرد» در پی «عملیاتی پیچیده»، بازداشت شده است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روز گذشته وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای از دستگیری جمشید شارمهد، «سرکرده ی گروهک تروریستی تندر» خبر داد.
به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده بود شارمهد که «از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می کرد» در پی «عملیاتی پیچیده»، بازداشت شده است.
وزیر اطلاعات نیز در یک گفت وگوی تلویزیونی او را «مورد حمایت جدی دو سرویس اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل» معرفی کرد.
«انجمن پادشاهی ایران - تندر» چیست؟
پایه گذار این گروه برانداز، فرود فولادوند با نام اصلی «فتح الله منوچهری» متولد ۱۳۲۰ در لرستان است و آنطور که در زندگی نامه اش آمده، پیش از انقلاب در کار فیلم و سینما بوده است. او پس از انقلاب به مصر رفت و ۱۴ سال در قاهره اقامت داشت. پس از آن به ترکیه رفت و با تشکیل گروهی کوچک، اعلام کرد که هدف «بازگرداندن رضا پهلوی به ایران» را دنبال می کند. این گروه یازده نفره ابتدا نام «گیووارگان» را برای خود انتخاب کرده بودند اما سپس نام خود را به «انجمن پ‍ادشاهی ایران» تغییر دادند و فعالیت خود را گسترده تر کردند.
منوچهری یا همان فولادوند سپس به لندن مهاجرت کرد و بعد از مدتی همکاری با مطبوعات فارسی لندن، تصمیم گرفت که تلویزیونی برای گروه خود راه اندازی کند. از آنجا که خط مشی کلی انجمن و برنامه های تلویزیونی فولادوند «مسلحانه» بود، پخش برنامه های ماهواره ای او توسط شرکت های اروپایی قطع شد و او پس از مهاجرت به لس آنجلس، انجمن و شبکه ی تلویزیونی اش را از نو سازماندهی کرد.
آخرین برنامه تلویزیونی فولادوند در سال ۱۳۸۵ و قبل از تلاش وی برای «ورود مخفیانه به ایران» پخش شد. طبق اخبار منتشرشده، وی در دی ...

سرخط اخبار