رصد و پایش ثبت نام شدگان برنامه اقدام ملی مسکن، بلافاصله و به صورت آنلاین انجام می شود و در صورت قرمز بودن بند«ج»، متقاضی خود به خود حذف خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ثبت نام برنامه اقدام ملی مسکن بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی برای گروه های متوسط و کم درآمد کار خود را به طور رسمی و سراسری از ۲۱ آبان در چهار استان نخست این مرحله، یعنی سیستان و بلوچستان با ۱۸ شهر، خراسان جنوبی با ۲۳ شهر، خراسان شمالی با ۵ شهر و قم با ۵ شهر آغاز کرد.
متقاضیان نیز با ورود به سامانه tem.mrud.ir ثبت نام خود را بر اساس شروط اعلام شده که به استناد قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن است انجام دادند و در حال انجام هستند.
در روز نخست اجرای این طرح، استان قم با ظرفیت ۴۴۰۰ نفر در ساعات اولیه ثبت نام به حدنصاب رسید و سامانه برای این استان بسته شد.
آخرین آمار نیز حاکی است که بیش از ۸۰ درصد استان های باقیمانده مرحله نخست برنامه اقدام ملی مسکن یعنی استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی نیز انجام شده است و پیش بینی می شود که تا پایان امروز ثبت نام این سه استان نیز به حد نصاب برسد؛ با این حال طبق برنامه ریزی های انجام شده متقاضیان این سه استان می توانند تا پایان فردا ۲۳ آبانماه در صورت ضرورت به ثبت نام مبادرت ورزند.
در مرحله نخست اجرای این برنامه، خراسان جنوبی با ۲۳ شهر، ​با ثبت نام ۲۴۴۸ نفر تکمیل ظرفیت شده اند و برای سایر شهر های استان خراسان جنوبی ثبت نام تا پایان فردا ۲۳ آبانماه ادامه خواهد یافت.
خراسان شمالی نیز با پنج شهر اسفراین، بجنورد، جاجرم، شیروان و گرمه در برنامه اقدام ملی مسکن شرکت کرده است که تاکنون با ثبت نام ۱۷۴۷ نفر شهر های شیروان، اسفراین و گرمه تکمیل ظرفیت شده است و برای دو شهر بجنورد و جاجرم ثبت نام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار