گزارش| خیز ترکیه برای اثرگذاری بر اردو زبانان

لوگوی خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۳۹
پایگاه خبری «ترکی اردو» وظیفه معرفی ترکیه به اردو زبانان جهان را بر عهده گرفته و شواهد نشان می دهد که ترکیه به دنبال آن است که در این حوزه سرمایه گذاری بیشتری به عمل بیاورد و آن را به یکی از ابزارهای قدرت نرم خود در منطقه تبدیل کند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، چند روز پیش ترکیه در پاکستان دست به اقدام جدیدی زد که ابعاد سیاسی، رسانه ای و اجتماعی خاصی دارد.
نگاهی به اهداف نشست 3 جانبه ترکیه، پاکستان و آذربایجان و ظرفیت ایران برای توسعه این روابط
دیدار سه جانبه وزرای خارجه ترکیه، پاکستان و جمهوری آذربایجان در اسلام آباد
رئیس جمهور پاکستان نشان هلال این کشور را به چاووش اوغلو اعطا کرد
افتتاح یک پایگاه خبری به نام «ترکی اردو»، توجه اغلب رسانه های پاکستان و برخی از رسانه های هندوستان را به سوی خود جلب کرد. این اقدام در حالی انجام شد که به تازگی مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه، نشان ملی هلال را از عارف علوی رئیس جمهور پاکستان دریافت کرده و دومین دور نشست 3 جانبه وزرای امور خارجه ترکیه، جمهوری آذربایجان و پاکستان، در اسلام آباد برگزار شد.
روابط سیاسی بین ترکیه و پاکستان وارد فاز جدیدی شده و حالا علاوه بر تولید مشترک سریال تلویزیونی، در حوزه رسانه نیز اتفاق جدیدی افتاده است. پایگاه خبری «ترکی اردو» وظیفه معرفی ترکیه به اردو زبانان جهان را بر عهده گرفته و شواهد نشان می دهد که ترکیه به دنبال آن است که در این حوزه سرمایه گذاری بیشتری به عمل بیاورد و آن را به یکی از ابزارهای قدرت نرم خود تبدیل کند.
عدد اغراق آمیز 1 میلیاردی
پایگاه خبری – تحلیلی استار، متعلق به نوح آلبایراک و از گروه های رسانه ای حامی حزب عدالت و توسعه، ادعا کرده که سایت «ترکی اردو»، تلاش می کند تا ترکیه را به یک میلیارد نفر اردو زبان جهان معرفی کند. این در حالی است که شمار متکلمین زبان اردو کمتر از عدد مورد ادعای رسانه هوادار آکپارتی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار