اروپا در خصوص تعهداتش در برجام هیچ اقدامی انجام نداده است

شبستان چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۰
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طرف های اروپایی برجام، هنوز اقدامی برای حفظ این توافق نامه بین المللی انجام نداده اند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ ایرنا، علی لاریجانی عصر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران خراسان شمالی در بجنورد در خصوص آخرین اقدامات انجام شده از سوی اروپاییان در ارتباط با برجام اظهار کرد: یک ماه از زمان تعیین شده از سوی ایران برای آنها فرصت باقی مانده و ما منتظر اثبات حسن نیت در این مدت هستیم.
رییس مجلس با بیان اینکه اقدام اصلی اروپایی ها در زمینه «اینستکس» بوده است، بیان کرد: اجرای سازوکار مالی اینستکس به منظور انجام تعهدات اروپایی نیاز به خرید نفت دارد که تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.
رئیس قوه مقننه که همراه با وزیر جهاد کشاورزی از عصر امروز سفری دو روزه را به خراسان شمالی آغاز کرده اند، در بدو ورود به بجنورد بعد از حضور در گلزار شهدا و امامزاده سیدعباس(ع) در نشست نخبگان و مدیران استان خراسان شمالی حضور یافته اند.
رئیس مجلس، وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه در روز دوم سفر خود به خراسان شمالی برای حضور در جشنواره ملی عشایر کشور، بازدید از واحدهای صنعتی، افتتاح پروژه های کشاورزی و برگزاری نشست پیرامون ارتباط ریلی شیروان-بجنورد-اسفراین به شهرستان های اسفراین و شیروان سفر می کنند.
پایان پیام/ 71

سرخط اخبار