با هنر نقاشی روی مانتو می توانید مانتوی قدیمی تان را از سادگی در آورید و آن را تبدیل به مانتوی جدیدی کنید.
به گزارش ایلنا،برای نقاشی روی لباس می توانید طرح مورد نظر را با دست بکشید یا پرینت بگیرید، سپس آن را روی پارچه منتقل کنید.
آموزش نقاشی روی پارچه به روش ساده
پارچه را بشویید تا هر گونه پرز و لایه های چربی و کثیف از روی پارچه شسته شود. برای شستشو از مایع نرم کننده استفاده نکنید. پس از شستشو پارچه را فشار بدهید و بعد تمام چین و چروک های پارچه را باز کنید.
طرح مورد نظر را که روی کاغذ کشیده یا از آن پرینت گرفته اید. به وسیله ی کاربن خیاطی طرح مورد نظر را روی پارچه منتقل کنید.
یک لایه محافظتی (کاغذ سفید برای لباس های روشن و روزنامه برای لباس های تیره) بر روی سطح میز کار قرار بدهید. یک لباس کهنه به عنوان لباس کار بپوشید زیرا احتمالاً مقداری رنگ روی لباستان خواهید ریخت و پاک کردن آن بسیار دشوار است.
از یک لایه طلق یا شیشه در لایه وسطی لباس استفاده کنید تا رنگ به طرف دیگر لباس شما پس ندهد. پایین پارچه را صاف کنید و با استفاده از چسب نواری به میز کار بچسبانید تا ثابت بماند و حرکت نکند.
با استفاده از قلموی نازک و رنگ اکریلیک روی طرحی که به وسیله ی کاربن روی پارچه ایجاد کرده اید را رنگ آمیزی کنید. رنگ آمیزی را 2 بار تکرار کرده تا رنگ کاملاً به خورد پارچه برود. پس از رنگ آمیزی می توانید با رنگ مشکی دور نقاشی را دور گیری کنید و کار زیباتر و چشم نوازتری آماده کرده باشید.
لباسی که روی آن نقاشی انجام می شود باید به مدت بیست و چهار ساعت به صورت صاف و افقی بر روی سطحی صاف باقی بماند تا به طور کامل خشک شود. برخی از رنگ ها مدت زمان ...

سرخط اخبار