مدیرعامل سازمان انتقال خون عنوان کرد؛

۱۰ درصد ذخایر خون های نادر جهان سهم ایران است

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۱۰
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، بر ضرورت قدر دانی از اهدا کنندگان خون به ویژه اهدا کنندگان خون های نادر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، پیمان عشقی، در جمع کارکنان، مدیران و اهداکنندگان خون، اظهار داشت: واقعاً باید قدر اهداکنندگان خون و به طور خاص عزیزانی که دارای گروه های خونی نادر هستند را بدانیم چرا که این اهداکنندگان می دانند چه طلای ناب و کمیابی در وجود خود دارند اما بدون چشمداشت و همچنین بدون اینکه کسی این بزرگواران را بشناسد در هنگام نیاز بیماران به یاری آنان با اهدای خون می شتابند.
وی یادآور شد: در این مراسم و به دلیل ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی میزبان ۱۵ نفر از جمع یک هزار و ۴۰۰ نفر اهداکنندگان خون های نادر در کشور هستیم.
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران ادامه داد: از همه عزیزان که اینگونه جان بیماران دارای گروه های خونی نادر را نجات دادند و همچنین از همکارانم در مراکز استانی که پیشگام این کار بزرگ هستند تشکر می کنم.
وی همچنین در خصوص تلاش های مصطفی مقدم رئیس بخش انجماد خون و گروه های خونی نادر در سازمان انتقال خون ایران اذعان داشت: وی از سال ۱۳۸۸ و به مدت ۱۱ سال، در به ثمر نشاندن این کار بزرگ پیشرو و مقدم بوده و البته ایشان نسبت به انجام مسئولیت هایشان بسیار عاشق هستند که این کار سخت و بزرگ را به نحوی انجام دادند که نام کشور عزیزمان ایران در بین ۲۳ کشوری وجود دارد که در تمام دنیا، توان اجرای این راهبری پروژه اهدا و ذخیره سازی خون های نادر را دارند.
عشقی با اشاره به جایگاه زندگی بخش اهداکنندگان خون های نادر در فرهنگ قرآنی و دینی، خاطرنشان کرد: آیه ۳۲ سوره مبارکه مائده، لطیف ترین تعبیر است که خداوند می فرمایند اگر یک نفر را زنده نگه دارید، گویی همه بشریت را جان بخشیده اید و همین عبارت الهی نشان می دهد که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار