مترو فرهنگسرا کی به پردیس می رسد؟

لوگوی ایسنا ایسنا . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱:۱۵
مترو تهران پردیس به طول ۲۴ کیلومتر با گذشت ۱۱ ماه از امضای تفاهم نامه آن منتظر تصویب در کمیسیون اصلی اقتصادی دولت است و طولانی شدن این فرآیند باعث شده تا زمزمه هایی درباره مشکلات زیست محیطی آن مطرح شود؛ شایعاتی که معاون استانداری تهران آن را رد کرده و گفته که منابع طبیعی با مسیر مترو موافق است. شورای شهر پردیس هم به نقل از قرارگاه خاتم اعلام کرده که پس از شروع به کار، پروژه ۳۰ ماهه تمام می شود.

به گزارش ایسنا، طولانی شدن روند تصویب مترو تهران پردیس در دولت باعث شده تا برخی به حدس و گمانهای زیست محیطیی درباره این پروژه بپردازند. در شرایطی که متر پردیس در کمیته فرعی کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسیده و در مرحله طرح در کمیسیون اصلی اقتصاد دولت است، شایعاتی درباره مشکلات زیست محیطی این پروژه مطرح شده که البته مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران آن را رد کرده است.
اخیرا به نقل از منابع نامعلوم محیط زیست عنوان شده که مترو پردیس برای رودخانه جاجرود ایجاد آلودگی می کند. در حالی که ظاهرا اصل ماجرا به جابه جایی تعدادی از درختان برای اجرای پل رودخانه جاجرود و نصب دستگاه حفاری مربوط می شود. در این خصوص محمدعلی صحرایی مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل استانداری تهران گفته است: اداره کل منابع طبیعی استان با مسیر عبوری قطار تهران پردیس موافقت دارد و اعلام کرد که در مورد اراضی تحت مالکیت مشکلی نداشته و در مورد سایر اشخاص و اراضی واگذار شده  قبلی به غیر تا دو هفته آینده نقشه نهایی را به فرماندار شهرستان تحویل دهد.
مترو تهران پردیس در واقع ادامه خط ۲ مترو تهران است که هم اکنون ایستگاه فرهنگسرای اشراق تهرانپارس در انتهای آن قرار دارد. طول خط مترو تهران پردیس ۲۴ کیلومتر است که ۹ کیلومتر تونل دارد. این تونل دو قلو بوده که لازم است ۱۸ کیلومتر حفاری انجام گیرد و در مسیر، پل های بزرگ و با ارتفاع زیاد احداث خواهد شد.
قطار برقی پردیس به کلان شهر تهران از جنوب فاز ٣ شهر جدید پردیس و در مرز شهر بومهن شروع می شود. پس از طی حدود ۴ کیلومتر به ایستگاه میانی در شمال تقاطع دره بهشت فاز ٨ این شهر می رسد و با طی ٢٠ کیلومتر به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار