علی مجتهدزاده، وکیل دادگستری، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

مدعی‌العموم باید به ماجرای سیلی زدن نماینده مجلس به سرباز وظیفه ورود کند / نیروی انتظامی باید برای حفظ شأن خودش شکایت قضایی را ثبت کند / باید تاسف خورد به حال مجلس انقلابی که یک نماینده‌اش چنین رفتاری نسبت به مامور قانون داشته باشد / در صورت اثبات، سه تا 6 ماه حبس و تا 74 ضربه شلاق برای این جرم تعیین شده است

لوگوی اعتماد آنلاین اعتماد آنلاین . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۲۷
علی مجتهدزاده، وکیل پایه یک دادگستری، معتقد است در ماجرای سیلی زدن نماینده مجلس به یک سرباز، دادستان به عنوان مدعی العموم باید از نماینده مجلس شکایت کند.

اعتمادآنلاین| فیلم برخورد یک نماینده مجلس با پلیس راهور ناجا که از ورود خودرو او به خط ویژه جلوگیری کرده بود، حاشیه ساز شده است.
این سرباز وظیفه به نام حامد اکبری در صحنه این واقعه و در حضور مردم و نماینده مجلس می گوید: «من مامور به شیفت بر تقاطع دروازه دولت هستم که راننده یک نماینده مجلس که بدون مجوز تردد در مسیر ویژه قصد ورود به این مسیر را داشت به من اهانت کرد و خود نماینده هم از خودرو پیاده شد و یک سیلی به صورت من نواخت.»
او افزوده است: «من از این اقدام نماینده مجلس چندین شاهد دارم و دوربین شهری هم از این صحنه فیلمبرداری کرده است.»
پس از این اقدام، تعداد زیادی از مردم حاضر در محل دور ماشین نماینده مجلس را گرفته و به شدت به حرکت زشت او واکنش نشان داده اند.
پخش فیلم ماجرای مذکور در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای پیدا کرده است.
سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی نیز دستور ویژه ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی نیروی انتظامی صادر کرده است.
علی مجتهدزاده، وکیل پایه یک دادگستری، درباره چگونگی پیگیری روند حقوقی این ماجرا به اعتمادآنلاین گفت: برای اینکه این ماجرا وارد فضای حقوقی شود ابتدا خود سرباز باید شکایت قضایی را ثبت کند. همچنین نیروی انتظامی باید برای حفظ شأن خودش هم وارد پرونده شود و اداره حقوقی نیروی انتظامی نیز باید شکایتش را مطرح کند. این دور از شأن نیروی رسمی انتظامی کشور است که یک نماینده تازه از راه رسیده به خودش اجازه چنین رفتاری بدهد و این رفتار، پیام بدی به جامعه منتقل می کند.
مجتهدزاده، مجلس را هم مخاطب خود قرار داد: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار