تکمیل و افتتاح 500 کیلومتر آزادراه تا پایان سال آینده/ طول آزادراه های کشور به 3 هزار کیلومتر افزایش خواهد یافت

اعتماد آنلاین پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۲

اعتمادآنلاین|  محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از پروژه آزادراه تبریز- مرند- بازرگان گفت: هم اکنون در حوزه راه سازی بیش از یکصد هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا در سراسر کشور داریم و با توجه به اینکه بودجه این بخش سالانه شش هزار میلیارد تومان است، تمام تلاش مان را برای استفاده از ظرفیت های قانون بودجه در جهت افزایش بهره وری به کار می گیریم.
وزیر راه و شهرسازی در خصوص پروژه های آزادراهی در آذربایجان شرقی نیز گفت: در حال حاضر در چهار محور استان، پروژه احداث آزادراه داریم که مهم ترین آن آزادراه تبریز- مرند- بازرگان است.
وی افزود: قطعه یک این پروژه از تبریز تا مرند به طول 66 کیلومتر آغاز شده و کارگاه آن کاملاً فعال است و در دو ماه اخیر 9 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
اسلامی خاطرنشان کرد: امسال از سمت بازرگان نیز احداث یک قطعه 70 کیلومتری شروع شده و برای بقیه مسیر هم در حال مذاکره با پیمانکار هستیم تا به زودی عملیات اجرایی در کل این مسیر 250 کیلومتری فعال شود.
وی گفت: قطعه اول این پروژه که بار ترافیکی سنگینی هم در این مسیر وجود دارد تا هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسد و امیدواریم با سرعت گرفتن عملیات در کل مسیر، شاهد بهره مندی این محور بین المللی از راه باکیفیت و استاندارد باشیم.
اسلامی اضافه کرد: آزادراه های تبریز- ارومیه و مراغه- هشترود نیز پروژه های فعالی هستند که با اتمام آنها، کریدور اتصالی به غرب کشور و شمال عراق تکمیل خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی در خصوص راه آهن تبریز- میانه نیز گفت: این پروژه یکی از پروژه های مهم کشور است و با توجه به اهمیتی که دولت برای توسعه ریلی قائل است، این محور جزو ...

سرخط اخبار