رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: در ایام نزدیک به نوروز دستفروشان تنها در بخش های تعیین شده پیاده راه ها مستقر می شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان « چرا دستفروشان همدانی اجازه بساط گستری در معابر پرتردد را دارند؟ » سوژه ای است که در سامانه فارس من ثبت شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این باره با بیان اینکه هر ساله نوروز فرصتی برای کسب و کار دستفروشان است اظهار کرد: در این ایام فرصتی به آنها داده می شود که از ابتدای پیاده راه اکباتان، دستفروشان بساط خود را بگسترانند.
کامران گردان با اشاره به اینکه هنوز تصمیم نهایی در حدود بساط دستفروشان اخذ نشده است افزود: امسال با توجه به تغییراتی که در پیاده راه اکباتان با توجه به وجود تاکسی ون ها رخ داده است، ممکن است به وجود آید.
وی با بیان اینکه به احتمال زیاد در همان حوالی برای دستفروشان محدوده ای تعیین می شود تصریح کرد: دستفروشان شب هنگام از ساعت ۲۰ به بعد هم مانند سایر ایام سال فعالیت می کنند اما در روز محدوده جدید برای آن تعیین می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه در ایام نزدیک به عید نیز تنها در مکان هایی که پیاده راه است امکان حضور دستفروشان وجود دارد ادامه داد: در ایام نزدیک به عید امکان حضور در خیابان هایی که خودرو تردد می کند برای فعالیت دستفروشان مهیا نخواهد بود.
وی درباره بازارچه های انتهای پیاده راه اکباتان نیز گفت: با توجه به اینکه ممکن است ایجاد این بازارچه ها در ثبت جهانی تپه هگمتانه اخلال ایجاد کند، هنوز میراث فرهنگی موافقت نکرده است.
انتهای پیام/89033/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار