نیویورک- ایرنا- مشاور معاون اول رئیس جمهوری آمریکا تایید کرد محتوای مکالمه تلفنی ۲۵ ژوئیه دونالد ترامپ با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین که به "اوکراین گیت" مشهور شده است، درباره مسایل سیاست داخلی آمریکا و غیرمعمول بوده است.

جنیفر ویلیامز روز سه شنبه در سومین نشست علنی تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ که در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا برگزار شد، به عنوان شاهد حضور یافت و افزود: در ۲۱ آوریل، (ولادیمیر) زلنسکی در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین پیروز شد. (مایک پنس) معاون رئیس جمهوری برای تبریک به وی زنگ زد.
وی ادامه داد: در طول تماس، معاون رئیس جمهوری دعوت به حضور در مراسم تحلیف وی را پذیرفت به شرط اینکه زمان خالی برای این کار داشته باشد. نمی دانستیم که او می تواند در برنامه تحلیف ۱۴ مه شرکت کند یا خیر و ما فقط در حال آماده سازی مقدماتی سفر بودیم.
مشاور معاون اول رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: در تاریخ ۱۳ ماه مه، دستیار رئیس دفتر معاون رئیس جمهوری با من تماس گرفت و خبر داد که رئیس جمهوری ترامپ تصمیم گرفته است معاون رئیس جمهوری در مراسم تحلیف در اوکراین شرکت نکند.
ویلیامز با بیان اینکه توضیح بیشتری درباره چرایی این مساله به من داده نشد، اظهار کرد: من این دستورالعمل را به دیگران که درگیر برنامه ریزی سفر بودند، منتقل کردم. به شورای امنیت ملی هم اطلاع دادم که معاون رئیس جمهوری شرکت نمی کند و می ‍توانند یک رئیس هیأت را برای نمایندگی ایالات متحده در مراسم تحلیف مشخص کنند.
وی یادآور شد: در ماه ژوئیه اطلاعاتی دریافت کردم که نشان می داد دفتر مدیریت و بودجه در حال بررسی است که آیا بودجه درنظرگرفته شده برای اوکراین با اولویت های دولت مطابقت دارد یا خیر.
مشاور معاون اول رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه جلسه کمیته هماهنگی درباره این سیاست تشکیل شد و نمایندگانی از دفتر مدیریت و بودجه هم شرکت داشتند، گفت: در آن جلسه گزارش دادند که (مایک مولوانی) سرپرست دفتر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار