معاون رئیس شورای امنیت روسیه هشدار داد: تلاش برای دشمن جلوه دادن مسکو و استفاده از این مسئله برای رسیدن به نتیجه سیاسی لازم در انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس، می تواند عواقب جدی داشته باشد. معاون رئیس شورای امنیت روسیه هشدار داد: تلاش برای دشمن جلوه دادن مسکو و استفاده از این مسئله برای رسیدن به نتیجه سیاسی لازم در انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس، می تواند عواقب جدی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، "دمیتری مدویدیف" معاون رئیس شورای امنیت روسیه و رهبر حزب «روسیه واحد» (حزب حاکم روسیه) اعلام کرد که تلاش برای دشمن جلوه دادن روسیه و استفاده از این الگو در جریان انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس می تواند عواقب بسیار غم انگیزی به همراه داشته باشد.
مدویدیف روز چهارشنبه گفت: «غیرممکن است این تصور را نادیده گرفت که حوادث مختلفی که اخیراً در بلاروس رخ داده، بخشی از یک تحول سیاسی نسبتاً ساده باشد - تلاش برای به تصویر کشیدن روسیه بعنوان دشمن و استفاده از این نظریه برای دست یابی به یک نتیجه سیاسی و سپس شعله ور تر کردن این آتش، نه تنها باعث احساس کدورت و نارضایتی جدی می شود، بلکه بسیار تاسف بار بوده و ممکن است عواقب آن بسیار پیچیده و جدی باشد.
معاون رئیس شورای امنیت روسیه در عین حال تأکید کرد: «هر اتفاقی که در بلاروس رخ می دهد، امور داخلی خود بلاروس است و مسکو در آن دخالتی نمی کند. با این وجود، مطمئناً ما می توانیم به خوبی درک کنیم که امروز روابط روسیه و بلاروس، بعنوان کشور های متحد، به یک ابزار در فعالیت های تبلیغات انتخاباتی تبدیل شده است.»
انتخابات ریاست جمهوری بلاروس در تاریخ ۹ آگوست (۱۹ مرداد ماه) برگزار می شود. "الکساندر لوکاشنکو" رئیس جمهوری بلاروس روز سه شنبه، در سخنرانی خطاب به مردم و نمایندگان پارلمان این کشور، در تفسیر بازداشت ۳۳ تن از اتباع روسی در مینسک به اتهام تدارک حمله تروریستی، گفت که روسیه روابط برادرانه خود با این جمهوری را به روابط مشارکتی تغییر داده است.
مهاجرین آذربایجانی و ارمنستانی در شرایط کنونی مسئولیت سنگینی در روسیه دارند
دمیتری مدویدیف در بخش دیگری از سخنانش به تأثیر تنش بوجود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار