ریزش بورس تا کجا ادامه دارد؟ +نمودار

لوگوی مشرق نیوز مشرق نیوز . شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۲۹
امروز ۲۷ دی ۹۹ شاخص کل به روند نزولی خود ادامه داد و کانال ۱.۲ میلیون واحدی هم از دست رفت. این روند نزولی شاخص کل تا کجا ادامه خواهد یافت؟

به گزارش سرویس بورس مشرق ، بازار امروز ۲۷ دی ۹۹ روند نزولی را داشت و این روند در ادامه اتفاقات و خبرهای بدی بود که در مورد قیمت گذاری دستوری در هفته های گذشته منتشر شده بود. همچنین در چند روز گذشته نیز به دنبال سخنان رئیس جمهور مبنی بر کاهش نرخ دلار و به دنبال آن تائید ضمنی رئیس کل بانک مرکزی بر سخنان رئیس جمهور، این روند نزولی سرعت بیشتری به خود گرفت.
بیشتر بخوانید:
نکته جالب اینکه در روز سه شنبه ۲ همت (هزار میلیارد تومان)، چهارشنبه ۲ همت و امروز نیز ۲.۵ همت پول حقیقی از بازار خارج شده است که به نوعی یک فاجعه برای بازار محسوب می شود. در کنار آن کاهش حجم معاملات خرد در بازار به زیر ۱۰ همت نیز به عامل دیگری برای بی رمق شدن بازار تبدیل شده است.
شاخص کل تا کجا نزولی است؟
شاخص کل امروز از مرز حمایتی ۱.۲ میلیون واحدی که حقوقی ها در ۲۰ آبان ساخته بودند هم گذر کرد. در روندهای نزولی به دنبال حمایت گشتن به آن اندازه که مقاومت اهمیت دارد، مهم نیست و برعکس. این بدان معنا است که تا روند اصلاحی بازار تغییر پیدا نکند نباید وارد شد و هنگامی می توان اطمینان یافت که روند بازار تغییر پیدا کرده باشد که به طور مثال در روند اصلاحی که قیمت ریکاوری می شود بتواند از یکی از سقف هایی که در مسیر اصلاح ایجاد کرده عبور کند نه اینکه به حمایت برسد و برگردد.
در مورد شاخص کل نمودار قیمت نتوانست از محدوده ۱.۶ میلیون واحد آخرین سقفی که ساخته بود عبور کند از این رو می توان نتیجه گرفت که فاز اصلاحی بازار حداقل از بعد زمانی همچنان ادامه خواهد داشت.
حالا که بازار هنوز دچار تغییر روند نشده و از کف قبلی نیز عبور کرده می تواند تا فیبوی ۱.۶۱ بسط در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار