تهران- ایرنا- شاید تنها نقطه امید و آرامش مردم در این روزهای پر اضطراب، پزشکانی باشند که هرچند خودشان در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند اما با تمام توان چه در بیمارستان ها چه به صورت مجازی برای نجات جان بیماران و پاسخگویی به سوالات آنها تلاش و سعی می کنند که به مردم آرامش دهند.

این روزها که کشور درگیر ویروس منحوس کرونا است، پرستاران و پزشکان در خط مقدم مبارزه با این ویروس، فداکارانه در حال دفاع هستند، آنانی که متولیان نظام سلامت اند و دلسوزانانه جان خود را کف دست گرفته و به رغم کمبود امکانات و تجهیزات همچون دارو از هیچ کوششی برای نجات جان هموطنان خود فروگذار نیستند. چنانچه مطابق آمارها و گزارش های رسمی وزارت بهداشت، در روزهای اخیر تعدادی از کادر درمان اعم از پزشک و پرستار بر اثر ابتلا به کرونای جان خود را از دست داده اند.
با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور پویش هایی از طرف پزشکان داوطلب برای مشاوره و درمان مجازی مردم در فضای مجازی دست به دست شد. پزشکانی که هر روز به تعدادشان افزوده می شود و می خواهند این بار تخصصشان را رایگان به مردم عرضه کنند. در این میان بسیاری دیگر متخصصان، روانپزشکان، روان شناسان و مشاوران تغذیه تصمیم گرفتند تا به صورت مجازی به بیماران هر حوزه پاسخ دهند و آنها را در رفع بیماری های مربوطه یاری دهند. جمعی از آنان با تخصص های گوناگون در صفحه مجازی اینستاگرام با استقبال از پویش هشتگ «تخصص_من_رایگان» و برای تشویق مردم به ماندن در خانه، با اعلام شماره تماس خود، آمادگی شان را برای ارائه خدمات غیرحضوری و پاسخ به سوالات متداول اعلام داشته اند. آن ها در اعلامیه مشترک شان نوشته اند که با توجه به شرایط کنونی کشور، در جهت کاهش مراجعه هموطنان به مراکز درمانی، پاسخ گوی سوالات در حیطه تخصص خود، در صورتی که احتیاج به معاینه نداشته باشد هستند.
پیام های زیر نمونه ای از اعلام آمادگی برخی پزشکان متخصص در اینستاگرام برای پاسخگویی به افردای است که نیازمند مشاوره های پزشکی هستند.
یکی از پزشکان با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار