ورود انتقادهای مردم از فضای مجازی به فضای حقیقی گامی رو به جلو است/ دادستان ها عدالت را در مواجهه با افراد نهادهای انتخابی و انتصابی رعایت کنند

ایلنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۵

یک عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به ضرورت امکان انتقاد به همه دستگاه ها و نهادهای انتخابی و انتصابی کشور، ورود انتقادات مردم از فضای مجازی به فضای حقیقی را گامی رو به جلو دانست و تاکید کرد: امیدواریم که آیت الله رئیسی بتواند حق آزادی بیان را در چارچوب موازین قانونی برای همه فراهم کند.
بهروز بنیادی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در پاسخ به این سوال که آیا حجم انتقاداتی که در فضای مجازی به نهادهای انتخابی کشور اعم از دولت و مجلس می شود با نحوه عملکرد این دستگاه ها همخوانی دارد یا اینکه این انتقادات با سوءگیری هایی همراه است؟، گفت: این مساله در همه کشورها وجود دارد و خاص کشور ما نیست. 
این نماینده اصلاح طلب مجلس دهم گفت: اینکه مردم یا برخی در فضای مجازی ممکن است بعضی از نهادها را مورد هجمه قرار دهند، خاص ایران نیست بلکه حتی در آمریکا و اروپا هم این مساله وجود دارد، حال برخی ها این انتقادات را در خیابان و برخی هم در فضای مجازی اعلام می کنند. در جاهایی مثل فرانسه که امکان حضور مردم در خیابان وجود دارد، تحت عنوان جلیقه زردها در خیابان حضور پیدا کرده و مسائل خود را مطرح می کنند.
نماینده مردم کاشمر با اشاره به کشورهایی که امکان حضور مردم در خیابان جهت بیان انتقادات وجود ندارد، گفت: در قانون اساسی مان داریم که اجتماعات در ایران آزاد است و مجلس هم به دنبال این است که بتواند این امر را نهادینه کند که طرح آن آماده و در کمیسیون شوراها تصویب شده و هم اکنون در انتظار قرار گرفتن در دستور کار مجلس است. ما هم اگر این کار را انجام دهیم یک گام به جلو است و می توانیم مردم را از فضای مجازی وارد فضای حقیقی کنیم و جامعه این توان را پیدا ...

سرخط اخبار