عضو هیات مدیره موسسه زیست محیطی یام یاشیل گفت: "امیرعلی روحی" نوجوان ۱۳ ساله و یکی از دوستداران محیط زیست این شهرستان هنگام نجات یک قلاده سگ از کانال آب جان خود را از دست داد.

ایرنا: عضو هیات مدیره موسسه زیست محیطی یام یاشیل گفت: "امیرعلی روحی" نوجوان ۱۳ ساله و یکی از دوستداران محیط زیست این شهرستان هنگام نجات یک قلاده سگ از کانال آب جان خود را از دست داد.
رشید اکبری روز پنجشنبه اظهار داشت: "امیرعلی" روز گذشته در باغ های کوی "یوزباشکندی" میاندوآب مشغول چرای گوسفندان بود که متوجه گرفتار شدن یک قلاده سگ در کانال آب می شود.
وی افزود: وی با قصد نجات این سگ وارد کانال آب می شود ولی به علت عمق زیاد آب دچار حادثه می شود.
عضو هیات مدیره موسسه زیست محیطی یام یاشیل میاندوآب ادامه داد: برادر کوچک وی نیز که در محل حضور داشت به محض اینکه امیرعلی دچار حادثه می شود، درخواست کمک می کند که بلافاصله عمو و چند نفر از افراد حاضر در آن محل به کمک وی می شنابند.
وی اظهار داشت: افراد حاضر بلافاصه به جست و جو این مکان می پردازند و پس از مدتی پیکر او را پیدا می کنند.
اکبری با بیان اینکه وی بلافاصله به بیمارستان فاطمه زهرا (س) منتقل می شود گفت: پزشکان و کادر درمانی این بیمارستان برای برگرداندن دوباره امیرعلی به زندگی چند ساعت تلاش می کنند ولی به علت اینکه خفگی ناشی از غرق شدن در آب تلاش آنان بی فایده می ماند.
وی با بیان اینکه اقدام این نوجوان میاندوآبی نمونه بارز محیط بانی و احساس مسوولیت در برابر حیوانات است و باید به این اقدام ارزشمند وی احترام گذاشته شود، افزود: "امیرعلی" که دانش آموز کلاس هفتم در مدرسه معلم بود از دانش آموزان ممتاز این مدرسه بود و به علت علاقه شدید به محیط زیست، در دروس مربوطه مثل علوم نسبت به سایر همکلاسی هایش همواره پیشتاز بود.
عضو هیات مدیره موسسه یام یاشیل میاندوآب گفت: هر ساله کانال های آب این ...

سرخط اخبار