نماینده مردم تالش و رضوانشهر در مجلس یازدهم ضمن تأکید بر تصویب لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت»، اظهار کرد: مراجع قضایی در کنار دستگاه های فرهنگی و تبلیغی برای پیشگیری از وقوع قتل های خشونت آمیز خانوادگی ساز و کاری را باید تعریف کند.

حسن محمدیاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان این که همه مردم ایران از قتل «رومینا اشرفی» متاثر شدند و امیدوارم از این که بار دیگر این گونه جنایات تلخ تکرار نشود، اظهار کرد: کشورمان دارای قوانین متعددی بوده و کم نیست، متاسفانه در اجرا با مشکلات بسیاری مواجه می باشیم.
 منتخب مردم تالش ، رضوانشهر و ماسال در مجلس یازدهم تأکید کرد: مراجع قضایی برای پیش گیری از وقوع این گونه قتل های خشونت آمیز خانوادگی ساز و کاری را باید تعریف کند .
محمدیاری مسئولیت معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه درباره قتل رومینا و جلوگیری از قتل های مشابه دارای مسئولیت سنگین دانست و به طور جد خواستار فعال تر بودن و روشنگری بیشتر این معاونت برای تنویر افکار عمومی شد .
وی، قوانین در حوزه حقوق شهروندی و حمایت از کودکان را در زمینه پیشگیری از وقوع جرم را بسیار مهم برشمرد و گفت: بالاتر بردن فرهنگ عمومی برای پیش گیری از وقوع این گونه جرایم و تنویر افکار عمومی ضرورت دارد .
محمدیاری این پرونده را ملقمه ای از آسیب های اجتماعی خواند و یادآور شد: نه قتل ناموسی آسیب اجتماعی جدیدی است و نه بحران ازدواج در سن کم؛ بنابراین امروز باید برای این آسیب ها برنامه داشته باشیم.
محمدیاری با یادآوری اینکه بدون تردید وظیفه سنگین ما پیگیری قضایی موضوع و مجازات شدید عامل این جنایت است اما این موضوع پایان راه نیست، اضافه کرد: آغاز یک راه بزرگ و سهمگین است که ایجاب می کند ما برای پیشگیری از قربانی شدن رومیناها در جامعه گام برداریم . /

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری