معاون استاندار:توجه به بهبود فضای کسب و کار ضروری است

دریافت خبر : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲:۲
معاون استاندار:توجه به بهبود فضای کسب و کار ضروری است
رشت-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت: توجه به بهبود فضای کسب و کار در جهت توسعه اقتصادی امری ضروری است و باید با جدیت دنبال شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد احمدی روز یکشنبه در آیین افتتاح میدان میوه و تره بار آستانه اشرفیه با بیان این مطلب اظهار داشت: لازمه ایجاد چنین فضایی نیز آنست که رفتار مدیران و مسئولان در جهت حمایت از بخش خصوصی تغییر کند.
وی با تاکید بر اینکه بایستی با ایجاد بسترهای مناسب به سمت خصوصی سازی و استفاده از ظرفیت های این بخش قدم برداریم افزود: تغییر رفتار به معنای تغییر شکلی نیست بلکه بایستی در ماهیت نظام اداری ایجاد شود.
وی در ادامه با اشاره به رهنمودها و دستورات مقام معظم رهبری در خصوص تغییر رفتار در 4 ساختار خاطرنشان کرد: دولت مصمم است تا به وظیفه خود در جهت بهبود فضای کسب و کار عمل کند ضمن آنکه در یک نظام اقتصادی همه ارکان نظام نقش آفرینی می کنند .
وی با اشاره به اینکه مشارکت همه ارکان نظام موجب دستیابی به نظام اقتصادی مطلوب می شود افزود: بخش خصوصی بایستی توسعه یابد و مسئولان در این امر تسهیل گری کنند.
احمدی در ادامه نیز با اشاره به اینکه مزیت های ورود بخش خصوصی در منطقه باید سنجیده شود ، اظهار داشت: انتظار می رود مدیران منطقه با تغییر رفتار مناسب زمینه ورود بخش خصوصی را فراهم کنند.
وی همچنین گفت: هم اکنون نیز سیاست هایی در استان با هدف توسعه فضای کسب و کار با محوریت استاندار به صورت شیوه نامه هایی به شهرستان ها ابلاغ می شود که امیدواریم این امر توسعه اقتصادی و بالندگی گیلان را به همراه داشته باشد.
وی ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران نیز گفت: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن ماه امسال بار دیگر با حضور یکپارچه خود حماسه دیگری را خلق خواهند کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، عملیات احداث میدان میوه و تره ...

[ مشاهده متن کامل معاون استاندار:توجه به بهبود فضای کسب و کار ضروری است ایرنا ]