کار خوبی که از کی روش خواسته نشد/ شرط انتخاب سرمربی آینده تیم ملی

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۸
کار خوبی که از کی روش خواسته نشد/ شرط انتخاب سرمربی آینده تیم ملی

جلال طالبی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص نتیجه حضور کارلوس کی روش در فوتبال ایران گفت: حالا که کی روش از ایران رفته و پرونده او بسته شده، بهتر و منصفانه تر می شود وی را نقد و در موردش قضاوت کرد.
سرمربی سابق تیم ملی ایران بیان داشت: کی روش یکی از بزرگترین مربیانی بود که به فوتبال ایران آمد و در طولانی ترین زمان هم هدایت تیم ملی را بر عهده داشت. او برای تیم ملی خوب کار کرد و حداقل بهره ای که به فوتبال ما رساند این بود که توانست امکانات سخت افزاری را برای تیم ملی ایجاد کند.
وی اضافه کرد: کی روش کاری کرد تا مربیان بعد از او برای زمین تمرین، کمپ و یکسری امکانات اولیه با فدراسیون جنگ و دعوا نداشته باشند. 
طالبی تصریح کرد: البته باید این را بگویم که ما اصلا استفاده بهینه ای از کی روش نکردیم. می شد در این مدت به جز حضور او در تیم ملی بزرگسالان، استفاده های دیگری هم از وی ببریم. از جمله این که می شد کار نظارت بر تیم های ملی پایه را هم به کی روش محول کرد. یا تربیت مربیان جوان زیر دست وی در کادر فنی تیم ملی.

مربی تیم ملی ایران در جام جهانی ۹۸ فرانسه خاطرنشان ساخت: شاید عنوان شود کی روش در ساخت مربیان جوان کوتاهی کرده باشد، اما نظر من این است که این موضوع از او خواسته نشد. اگر از او با جدیت می خواستیم کی روش امتناع نمی کرد.
پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص جانشین کی روش اظهار داشت: سرمربی بعدی تیم ملی حتما باید خارجی باشد. فوتبال ما در حال حاضر پذیرای مربیان داخلی نیست. موضوع دانش و توانمندی مربیان داخلی نیست، بلکه موضوع تبعیضی است که از سوی مسئولان، هواداران، رسانه ها و حتی بازیکنان در برخورد با مربیان داخلی و خارجی اعمال می ...

[ مشاهده متن کامل کار خوبی که از کی روش خواسته نشد/ شرط انتخاب سرمربی آینده تیم ملی خبرگزاری مهر ]