تلاش برای تصویب قوانین جدید به منظور حمایت از صنایع

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱۳

به گزارش خبرنگار مهر ، غلامعلی دهشیری امشب در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار داشت: در راستای اقتصاد مقاومتی در کنار ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، دستگاه قضائی استان هم ستاد اجرایی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را در استان ها فعال کرده است.
وی بیان کرد: دستگاه قضائی در همه استان ها از جمله استان یزد در کنار صنعتگران برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش می کند و می خواهیم حمایت حقوقی و قضائی خود را اعمال کنیم.
دهشیری عنوان کرد: در سال ۹۷ در همین راستا، مشکلاتی در حوزه صنعت به دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضائی استان واصل شد که مجموع آنها به ۳۸ مورد رسید و از این تعداد ۲۳ مورد داخل دبیرخانه پیگیری و حل شد و ۱۵ مورد باقیمانده نیز مصوباتی داشت که ۹۰ درصد این مصوبات اجرایی و حل شد.
رئیس کل دادگستری استان یزد خاطرنشان کرد: خلاءهای قانونی در حمایت از بخش صنعت و اقتصاد داریم که برای پر کردن این خلأها دو طرح به دستگاه قضائی ارسال شد.
دهشیری عنوان کرد: این طرح ها کمک می کند که حمایت قضائی و حقوقی خود را از بخش تولید داشته باشیم که یکی از این طرح ها طرح انسجام مزایده ماشین آلات خط تولید است.
وی تصریح کرد: اگر این دو طرح مصوب و تأیید شود، به طور قطع کمک قابل توجهی به بخش صنعت استان یزد خواهد شد.

سرخط اخبار