آغاز به کار بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و غذایی

ایران اکونومیست سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱
ایران اکونومیست- بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته که بزرگترین نمایشگاه کشاورزی و غذایی غرب آسیا محسوب می شود، گشایش یافت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مراسم گشایش این نمایشگاه صبح امروز و با حضور مقامات وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رؤسای اتحادیه ها و انجمن های مرتبط برگزار شد.
نمایشگاه امسال در راستای تحقق شعار سال (رونق تولید ملی) برگزار شد و بر این اساس، ​ تلاش شده است تا واحد های تولیدی داخلی حضور چشمگیرتری در نمایشگاه داشته باشند.
در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و مواد غذایی در مجموع بیش از ۹۲۰ شرکت حضور دارند که از این تعداد ۷۶۰ شرکت داخلی هستند و جدیدترین کالاها، تولیدات و خدمات خود را ارائه و در معرض دید علاقمندان قرار می دهند.
در کنار شرکت های ایرانی ۱۶۰ شرکت خارجی نیز از کشور های اسپانیا، اتریش، امارات متحده عربی، ایتالیا، آلمان، برزیل، ترکیه، چین، دانمارک، روسیه، سوئیس، گرجستان، هلند، یونان، اندونزی، اسلواکی، تونس، مغولستان و لهستان حضور دارند.
اهمیت نمایشگاه صنایع کشاورزی و غذایی تهران موجب شده تا تعداد زیادی از کشور ها به صورت پاویون (گروهی) حضور یابند. بر این اساس ۷ کشور ایتالیا، آلمان، برزیل، ترکیه، چین، روسیه، و هند به صورت پاویون های رسمی در نمایشگاه امسال حضور و مشارکت دارند.
این نمایشگاه در سه بخش تخصصی؛ ایران فود شامل (فرآورده ها و محصولات غذایی، صنایع تبدیلی و صنایع مرتبط)، ایران فود تک شامل (ماشین آلات، تجهیزات، تکنولوژی و صنایع غذایی، بسته بندی، تجهیزات جانبی ماشین آلات مرتبط) و ایران آگرو شامل (ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی و آبیاری، صنایع کشاورزی و صنایع مرتبط) است.
بخش اگروفود استارز، جدیدترین بخش این نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و ...

سرخط اخبار