مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری :طرح جامع دفع آبهای سطحی آبادان بعد از هفت سال نیاز به بازنگری و طراحی جدید دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان ، شهاب صدیقی در نشست بررسی مشکلات فاضلاب و آب های سطحی آبادان در فرمانداری این شهرستان گفت: از سال ۹۲ طرح جامع آب های سطحی با پیش بینی احداث ۱۵ ایستگاه دفع و ۵۴۰ میلیارد ریال برآورد اولیه هنوز به سرانجام نرسیده است.
وی افزود:هم اکنون فقط ۲ ایستگاه این طرح به صورت نیمه کاره احداث شده که برای برطرف کردن مشکل دفع آب های سطحی بخصوص در بارندگی نیاز به بازنگری ریالی و محتوای است.
صدیقی بر لزوم لایروبی رودخانه بهمشنیر از ایستگاه هفت تا نزدیکی منطقه فیه آبادان تاکید کرد و افزود: برای جلوگیری از پس زدگی آب رودخانه به شهر نیاز به لایروبی بهمنشیر است.
مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری افزود: مسوولیت اجتماعی پتروشیمی آبادان نسبت به شهر آبادان کم شده و نیاز است برای رفع برخی از مشکلات پروشیمی همکاری بیشتری با مجموعه شهری داشته باشد.
وی به قول اختصاص پنج هزار میلیارد ریالی مجلس شورای اسلامی برای برطرف کردن مشکل فاضلاب شهرستان آبادان در مدت ۲ سال اشاره کرد و اظهار داشت:در مرحله اول ۲ هزار میلیاردریال با اولویت توسط شهرستان و نظارت و پیگیری در استان خواهد بود و قرار است برای پیگیری آن جلسه ای در کمیسیون عمران مجلس در این خصوص برگزار شود.
مدیر کل بحران استانداری خوزستان نیز در این جلسه با تاکید برلایروبی کانال های دفع آب های سطحی گفت: تا ۱۵ آبان برنامه جامع لایروبی، اورهال پمپ های آب و تامین برق اضطراری ایستگاه های دفع آب های سطحی آبادان تهیه شود.
امید بن عباس افزود:برای مقابله با بحران نیاز به تشکیل تیم های واکنش سریع برای کمک به مناطق بحرانی و جلوگیری از آبگرفتگی مناطق در بارندگی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار